SON DAKİKA

Haber Rizem

Gül-Kılıçdaroğlu Görüşmesiyle İlgili Kulisleri Sallayan Iddia: Parti Kuracaklar

Gül-Kılıçdaroğlu Görüşmesiyle İlgili Kulisleri Sallayan Iddia: Parti Kuracaklar
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:45 'de eklendi ve 161 views kez görüntülendi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’yla yaptığı mülâkat Ankara’yı hareketlendirmiş ve görüşmede nelerin konuşulduğu merak edilmişti.

Dün Abdullah Gül konuyla ilgili bir tanımlama yaparak dünya meselelerini konuştuk dese de bugün Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk köşesinde olayı ayrı bir tarafa götürdü ve o görüşmede 31 Mart 2019’dan sonradan kurulacak bir partinin konuşulduğunu bahis etti.

İşte Hasan Öztürk’ün yazısındaki ilgili kısım;

Pusuda bekleyen “sinsiler” 31 Mart 2019’dan sonra parti kuracakmış. Lakin bu tek bir parti değilmiş. 2 parti yoldaymış. Biri bir yerde, “ben buradayım gelsinler” diye bekliyormuş. Öteki bir diğer yerde başkalarıyla birlikte şimdiden harekete geçmişmiş. Kılıçdaroğlu ile 3.5 saat konuşan 11’nci Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, o konuşmanın içeriğiyle ilgili bize bir şey söylemezse 31 Mart 2019’dan daha sonra kurulacak partiyle ilgili ne konuştunuz diye sorma hakkımız yok mudur acaba?

ABDULLAH GÜL NE DEDİ?

11. Cumhurbaşkanı Ofisi’nden Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmeyle ilgili şu tanımlama yapıldı: “Bu ziyaretlerde Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde jurnal parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır. Lüzum ulusal gerekse uluslararası konularda geniş tecrübe ve birikime sahip 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yerli ve tanıdık olmayan siyasetçi ve devlet adamlarınca ziyaret edilmesi, ülkemiz ve dünya meselelerine dair düşüncelerini merak etmeleri gayet tabii ve anlaşılabilir bir durumdur. Bir Takım basın yayın organları göre çoğu kişinin de hazır bulunduğu bu alıcı nezaket ziyaretlerine farklı anlamlar yüklenilmesi üstüne bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER