SON DAKİKA

Haber Rizem

KKTC’de Rum Kesimi’ne bilgi sızdıran bir birey yakalandı

KKTC’de Rum Kesimi’ne bilgi sızdıran bir birey yakalandı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 23:31 'de eklendi ve 147 views kez görüntülendi.

KKTC polisi, Rumlarla meslek birliği yaptığını saptama ettiği Mehmet Besimoğlu’nu takip etmeye başladı. Besimoğlu’nun Rumlarla yaptığı mülâkat ve buluşmalar kayda alındı. Besimoğlu, en son Gazimağusa Surlariçi’ne bu vesileyle, takip edildi.

ASKERİ BİRLİĞİN FOTOĞRAFLARINI ÇEKERKEN YAKALANDI

Canbulat Müzesi’nin surlarına meydana çıkan Besimoğlu, bir köşeye çekilip, Gazimağusa Limanı’ndaki askeri birlik ile askerlerin dijital makineyle fotoğraflarını çekmeye başladı. Bu sırada operasyonu başlatan polis ekipleri, Besimoğlu’nu yakalayıp, gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Besimoğlu’nun makinesinde yapılan incelemede, askerler ile birliğin fotoğrafları bulundu.

RUM TARAFI İÇİN ÇALIŞTIĞINI İTİRAF ETTİ

Mehmet Besimoğlu, polis merkezindeki ilk ifadesinde, Gazimağusa Limanı’ndaki askerler ile birliğin fotoğraflarını, ismini söylemediği Rum’a atamak üzere çektiğini itiraf etti. Üstünde Rum hattı yer alan Besimoğlu’nun, adı hemen şimdi öğrenilemeyen Rum ile aralıksız telefonda konuştuğu da kayda alındı. ‘Casusluk’ suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu’nun evinde yapılan aramada; cep telefonları, dijital fotoğraf makineleri ve dizüstü bilgisayarlar bulundu. Polis, el koyulan eşyalar üzerinden araştırma başlattı.

KKTC'de Rum Kesimi'ne bilgi sızdıran bir kişi yakalandı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER