SON DAKİKA

Haber Rizem

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’ndan Atso’ya Ziyaret

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’ndan Atso’ya Ziyaret
Bu haber 09 Eylül 2018 - 13:50 'de eklendi ve 217 views kez görüntülendi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti.

ATSO Idare Heyeti Başkanı Davut Çetin’in ev sahipliği yaptığı görüşmeye ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer, Idare Heyeti Başkan Yardımcıları Mızrap Cihangir Deniz ve Mustafa Atılgan, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Şahin ile KKTC Antalya Başkonsolosu Mustafa Kemal Beyazbayram ve KKTC Antalya Turizm Temsilcisi Nazmi Pınar katıldı.

“Antalya turizmde KKTC’ye örnek”

Antalya’nın Kıbrıs’a özellikle turizm bakımından örnek bir şehir olduğunu dile getiren Ataoğlu, KKTC turizmine Antalyalı turizmcilerin de büyük katkı sağladığını söyledi. Antalya’da turizm yatırımı bulunan firmaların zamanla KKTC’ye de yatırım yapmasıyla turizmde önemli yol kat ettiklerini söyleyen Bakan Ataoğlu, “Antalya yalnızca Türkiye’nin yok dünyanın en kayda değer turizm destinasyonlarından birisi” dedi.

Kuzey Kıbrıs’a gelen turistlerin sadece kumarhaneler için geldiği algısının da hatalı olduğuna vurgu yapan Bakan Ataoğlu, “KKTC’ye gelen turistler sabah çok erken saatlerden akşam saatlerine dek hem kültür hem de alışveriş turlarıyla bölgeyi gezmekte. bunun dışında kayıtlı dönemlerde kongre turizminden faydalanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Antalya’nın turizm odaklı ekonomiye sahip bir şehir olduğunun altını çizen ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ise, yalnızca Antalya’da yer alan 5 yıldızlı otel sayısının İspanya, Fransa, Darı gibi ülkelerin tamamındaki 5 yıldızlı otel sayısından pozitif olduğunu belirtti.

“Turizmi 12 avuç içi yayacağız”

Antalya’nın fazla üst düzey turizm tesisleri ve hizmet kalitesiyle ayrım oluşturduğunu gösteren Davut Çetin, “Hizmet açısından dünyada eşi benzeri olmayan bir tesislere sahibiz. Antalya’da turizm çeşitliliğini çoğaltmak namına çalışıyoruz. Turizmi çeşitlendirmek ve 12 avuç içi dağıtmak için çalışmalar yürütüyoruz. Şu an golf, futbol ve kongre turizmi ile kış aylarında önemli sayıda turist ağırlıyoruz. Bu alanların yanı sıra fuar turizmini, sağlık durumu turizmini ve gastronomi turizmini geliştirmek için incelemeler yürütüyoruz. Bunlar süre alacak araştırmalar. Ancak bizler görevde olduğumuz sürece kentimizin daha iyi bir ekonomiye sahip olması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“KKTC ile işbirliğine hazırız”

KKTC ile Antalya arasındaki hesaplı bağların gelişmesi için de işbirliğine açık olduklarını ifade eden Başkan Davut Çetin, “Bu bağlamda kentimizin meslek insanlarını bölgenizin yatırım fırsatları ile ilgili bilgilendirebiliriz. Karşılıklı ikili iş görüşmeleri organize edip Kıbrıs ile Antalya’nın ekonomik bağlarını güçlendirebiliriz. Biz bunun için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

ATSO Idare Heyeti Başkanı Davut Çetin, görüşmenin sonunda ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri göre resmedilen suluboya Side tablosunu KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na armağan etti. – ANTALYA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER