Kim Kardashian evi için özel itfaiye tuttu
- Gündem

Kim Kardashian evi için özel itfaiye tuttu

ABD ’nin Kaliforniya eyaletinde 8 Kasım’da başlayan ve 84 kişinin ölümüne neden olan orman yangınının yankıları sürüyor. Dev yangınla mücadelede evini boşaltmak zorunda kalan isimlerden biri olan Kim Kardashian’ın, mülkünü, özel itfaiye ekibi tutarak kurtardığı ortaya çıktı.

MALİKANEYE ÖZEL İTFAİYE EKİBİ

Malibu sahiline kadar ilerleyen ve 13 bin 500 evin kül olmasına niçin olan yangında, reality gösteri yıldızı Kim Kardashian da tahliye emri verilen 250 bin kişiden biriydi. 38 yaşındaki magazin yıldızı, yangından evi zarar görmeyenler şanslı isimler arasında gösteriliyordu. Fakat gerçeğin farklı olduğu belirlendi.

Buna göre Kardashian ve rapçi eşi Kanye West, 60 milyon dolar değerindeki lüks malikânelerini, özel itfaiye ekipleri tutarak kurtardı.

“ONLARCA KİŞİNİ HAYATINI KURTARDIK”

Meşhur komedyen Ellen DeGeneres’in programına misafir olan Kim Kardashian, eleştiriler için, “Halk yanılıyor. Biz yalnızca kendi evimizi kurtarmadık. Evimiz mahallenin bütün köşesinde. Yani alevler bizim eve sıçrasaydı, bu tüm mahallenin sonu olurdu. Dolayısıyla onlarca kişinin de ayrıca hayatını hem de evlerini kurtardık.” dedi.

Kim Kardashian evi için özel itfaiye tuttu

Kim Kardashian ayrıca eşi Kanye West ile yangından etkilenen ailelere 500 bin dolara yakın para yardımında da bulunduklarını açıkladı. Evini terk etmek zorunda kalan 38 yaşındaki Kardashian aynı gün sosyal ağ hesabından yangına müdahale eden ekiplere teşekkür etmişti.

Kim Kardashian evi için özel itfaiye tuttu