SON DAKİKA

Haber Rizem

Kılıçdaroğlu’ndan Karamollaoğlu’na ‘İttifak’ Ziyareti – Aktüel Görüntüler

Kılıçdaroğlu’ndan Karamollaoğlu’na ‘İttifak’ Ziyareti – Aktüel Görüntüler
Bu haber 26 Kasım 2018 - 17:27 'de eklendi ve 82 views kez görüntülendi.

Kılıçdaroğlu’ndan Karamollaoğlu’na ‘ittifak’ ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, lokal seçimler öncesi Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretin arkasından Kılıçdaroğlu ile birlikte tanımlama yapan Karamollaoğlu, Bu seçimlerde başlıca bir ittifakın laf konusu olmadığını, muhtemel olduğu dek her seçim bölgesinde seçime girme gayreti içinde bulunacağımızı; lakin Anadolu’nun dağıtılmış yerlerinde yeri geldiği süre bir dirsek temasında yapılabileceğini daha önce de açıklama etmiştim. Bu düşüncemizde tekrar kararlıyız dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte SP Genel Merkezi’nde Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti. İki lider, takriben 1 saat süren ziyarette, yerel seçimlerde ittifak konusunu görüştü. Liderler, ziyaretin peşinde kameraların karşısına geçerek açıklama yaptı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarıyla son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin sorunlarını, iç politikayı, içinde bulunduğu durumları az daha olabildiğince değerlendirdik. Iki Taraflı gösterme alışverişinde bulunduk. Ben ve arkadaşlarım Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz dedi.

KARAMOLLAOĞLU DİRSEK TEMASI YAPILABİLİR

SP Lideri Karamollaoğlu ise ziyareti sebebiyle Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek şunları söyledi

Muhakkak bir seçime gidiyoruz, seçime gittiğimiz atmosferi enine boyuna değerlendirmek manâlı bir hadise bilhassa siyasetçiler için. Ümidimiz bu seçimlere giderken bir stres olmasın. Her siyasi parti bambaşka görüşlere sahiptir. Lakin bu farklılık bizim için bir zenginlik olmalı; kamplaşma vesilesi olmamalı kanaatindeyiz. Bu seçimlerde de daha önceden de açıklama etmiştim; genelde bir ittifakın söz konusu olmadığını, muhtemel olduğu değin biz her seçim bölgesinde seçime girme gayreti içinde bulunacağımızı; lakin geçmişte söylediğim gibi Anadolu’nun farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerinde yeri geldiği zaman bir dirsek teması yapılabileceğini ifade etmiştim. Bu düşüncemizde yine kararlıyız. İnşallah bu seçimler memleketimiz için, milletimiz için bahtı açık olur diyoruz.

Kılıçdaroğlu ve arkadaşları, açıklamanın arkasından SP Genel Merkezi’nden ayrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER