Karamollaoğlu: “Biz milletimizle ittifak yaptık”

Karamollaoğlu:
Karamollaoğlu: "Biz milletimizle ittifak yaptık"
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’de belediye başkan adaylarını tanıtan Saadet Partisi Genel Başkanı Esas Karamollaoğlu, seçimlerde ittifak yapmayarak parti olarak tek başına girdiklerini dile getirdi.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleşen aday tanıtım toplantısında konuşan Karamollaoğlu, “Türkiye’de seçime tek başına giren sadece Saadet Partisi’dir. Biz ittifak yapmadık. Biz milletimizle ittifak yaptık. Biz aday seçerken ‘doğru başkan içten yönetim’ diyoruz. Adaylarımızı bu kriterlerle seçtik. Tüm belediye başkan adaylarımız oy artmak için değil, seçime için yarışacak” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Karamollaoğlu, her yerde Saadet Partisi’ne çok büyük ilginin olduğunu vurgulayarak, “Biz kimseye saldırarak siyaset yapmıyoruz. Onları rencide edecek kelimeler kullanmıyoruz. İktidarın kullandığı ifadeleri görünce ‘böyle devlet adamı olmaz’ diyorum. Şimdi kendilerinden olmayanları ‘hain’ ilan ediyorlar. Yarın benzer hakaretle sen karşılaşsan ne yapacaksın. ‘Ben hain değilim mi’ diyeceksiniz? Oyumuz artıyor. Saadet Partisi atağa geçti. Oylarımızda patlama olacak. Anketler bunu gösteriyor. Anketlerde oyumuz arttığı için oklarını bizim üzerimize doğrultuyorlar” dedi.

Saadet Partisi Rize il ve ilçe belediye başkan adayları ise şu şekilde oldu:

Rize: Muhammet Kaçar

Ardeşen: Sait Eksilmez

Çamlıhemşin: İbrahim Döner

Çayeli: Hamza Yılancı

Derepazarı: Beytullah Yılmaz

Fındıklı: Övünç Öztürk

Güneysu: Vahdet Erdoğan

Hemşin: Abdulkadir Çelik

İkizdere: İlyas Taşkın

İyidere: Mustafa Kültürlü Kartal

Kalkandere: Mehmet Özdemir

Pazar: Hasan Taşkın