SON DAKİKA

Haber Rizem

Kapıkule’de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı

Kapıkule’de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı
Bu haber 02 Eylül 2018 - 14:55 'de eklendi ve 111 views kez görüntülendi.

Tır kuyruğunun 14 kilometreye ulaştığı Kapıkule Hudut Kapısı’nda 560 tır işlemlerinin yapılmasını bekliyor.

SON 24 SAATTE BİN 423 TIRIN ÇIKIŞ İŞLEMİ YAPILDI

Edirne Emniyet Müdürlüğü Alan Trafik Kontrol Şube Müdürlüğü  ekipleri tır kuyruklarıyla ilgili çalışma yapıyor. Trakya Gümrük ve Ticaret Alan  Müdürlüğü istatistiklerine göre, son 24 saatte bin 423 tırın çıkış işlemi  yapıldı.

“GEÇEN SEFER 24-25 KM KUYRUK VARDI”

GIDERKEN, Hamzabeyli Hudut Kapısı’nda da 5 kilometrelik tır kuyruğu oluştu. Tır şoförü Ercan Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, sıcakta kuyrukta  beklemenin baskı olduğunu belirterek, “Bu eziyet bitmez oldu. Geçen sefer 24-25  kilometre kuyruk vardı. Almanya’ya gidiyorum, gezi kuvvet geçiyor. Tır  şoförünün ne özel hayatı ne rahatlığı olur. Zoraki dayanmak zorundayız. Ülkenin  umulan içinde bulunduğu şartlar da var. Dayanmaya çalışıyoruz.” dedi.

Kapıkule'de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı

“İHRACAT ARTTI”

Tır şoförünün hayatının yolda geçtiğini anlatan Yeşilyurt, “Yemesi, içmesi ve temizliğiyle tırın içinde baskı bir yaşam geçiyor bizim için. 24 saat  kuyrukta bekliyoruz. Dövizin yükselmesiyle ihracat arttı. İthalat durdu. Gittiğimiz yerden gelemiyoruz, böyle bir bezginlik var. Kuyruklar öncesinden  sonrasına kadar her zaman böyleydi, böyle olmaya da devam edecek gibi görünüyor.” diye  konuştu.

Kapıkule'de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı

“2 GÜNDÜR BURADA YATIYORUZ”

Tır şoförü Ahmet Ünal da kuyrukların çile kuyruğuna dönüştüğünü dile  getirdi.
Tırcılığın en fazla ızdırap veren kısmının ummak olduğunu söyleyen  Ünal, şunları kaydetti: “Firmalarda, gümrükte, kuyrukta beklemek… Şoförün çilesi beklemekle  geçiyor. Yükümüzü aldık Macaristan’a gidiyoruz. İki gündür burada yatıyoruz.  Ara Sıra sistematik sıkıntılar, ara sıra de gümrüklerin yavaş çalışması sıraların  uzamasına neden oluyor. Tahammül dileyerek işimize devam ediyoruz. Takriben 17  saattir kuyruktayım, daha ne dek bekleyeceğimiz de emin yok. Sıra devam  ettikçe ilerliyoruz. Bu işin en çok insanlara dokunan kısmı bu zaten. Şoförün tek  sermayesi dayanma. Uykusuzluk, zaten kazaların sebeplerinin başında bu geliyor.  Sıralarda takıldığımız için yola devam edemiyoruz. Tabii geç kalmasından nedeniyle  da şirketlerin sıkıştırması, psikolojik baskısı şoförü etki aşağı bıraktığı  için de mecbur yoluna uykusuz devam ediyor. Bu sebeple ölümlü ya da yaralamalı  kazalar ortaya çıkıyor.”

Kapıkule'de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı

Kapıkule'de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı

Kapıkule'de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı

Kapıkule'de tır kuyruğu 14 kilometreye ulaştı


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER