SON DAKİKA

Haber Rizem

İyi Parti Trabzon Milletvekili Örs, TBMM’ye ‘Vampir Kelebek’ ile İlgili Soru Önergesi Verdi

İyi Parti Trabzon Milletvekili Örs, TBMM’ye ‘Vampir Kelebek’ ile İlgili Soru Önergesi Verdi
Bu haber 11 Eylül 2018 - 14:11 'de eklendi ve 79 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, ahali aralarında “Vampir Kelebek” diye adlandırılan haşere ile ilgili, Tarım ve Orman Bakanı göre cevaplandırılması için Türkiye Büyük Insanlar Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi verdi.

Dr. Hüseyin Örs “Bilhassa Doğu Karadeniz’de çabuk yayılan ve diğer bölgelere dağılma eğilimi artarak sürekli, halk aralarında “vampir kelebek” olarak adlandırılan, bilimsel adı Ricania Japonica olan zararlının bölgede kayda değer geçimini sağlama kaynağı olan fındık, dere, kivi türleri ile lahana, mısır, biber, patlıcan, karayemiş, kestane başta edinmek üzere tüm bitki örtüsüne hasar verdiği ve üreticilerimizi mağdur ettiği vatandaşlarımız kadar tarafıma iletilmekte ve basında yer almaktadır” diyerek konu ile ilgili soru önergesi verdi.

Soru önergesinde Tarım ve Orman Bakanlığının söz konusu zararlı ile mücadelede ne gibi tedbirler aldığının, üreticilerin zararlarının karşılanması ile ilgili bir egzersiz yapılıp yapılmadığının cevaplanmasını isteyen Milletvekili Örs, bu çerçevede Tarım ve Orman Bakanı kadar cevaplandırılmak üzere 5 soru sordu. – TRABZON

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER