SON DAKİKA

Haber Rizem

İyi Parti Genel Merkezi’nden İl Başkanlarına İstifa Çağrısı

İyi Parti Genel Merkezi’nden İl Başkanlarına İstifa Çağrısı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 23:35 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Genel Merkezi, 81 il başkanının yönetimleri ile birlikte istifa etmesini istedi. İzmir’de hayret yaratan yazının peşinde gözler İl Başkanı Koray Ükünç ve idare heyeti üyelerine çevrildi. İzmir il yönetiminin nasıl bir yol izleyeceği demin olmazken, bu vesileyle, il yönetiminden Mehmet Ağırbaş ve Serkan Uçma, genel merkezin istifa kararından egemen olarak, partiden istifa kararı aldı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Açık Fikirli imzası ile teşkilatlara gönderilen yazıda, partinin lokal tercih çalışmalarının hızlandırılması için karar alındığı vurgulandı. Özellikle 24 Haziran seçimleri ve akabindeki sürecin parti açısından büyük bir imtihan olduğu ve Genel Başkan Meral Akşener’den en sade üyeye değin İYİ Parti ailesinin karşılaştığı tüm kriz testlerini başarı ile geçtiği vurgulandı. Yapılan Başkanlık Divanı’nda, partinin taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına olanak ve fırsat belirlemek, yapılacak çalışmaları süratli gitmek nedeniyle tüm il başkanlarının yönetimleri ile birlikte istifa etmeleri yönünde nasihat kararı alındığı, il başkanlıklarına gönderilen yazıda yer aldı. Ankara’nın aldığı kararın arkasında, gözler İzmir İl Başkanı Koray Ükünç ve il yönetimine çevrildi. İl yönetimi, şuan için sessizliğini koruyor.

İKİ YÖNETİCİDEN İSTİFA KARARI

İYİ Parti Genel Merkezi göre alınan karardan haberi olmayan ve istifa yazısı teşkilatlara gönderilmeden önce, partiden istifa etme kararı bölge İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ağırbaş ve İl Yöneticisi Serkan Uçma, istifalarını noter aracılığı ile teşkilata yolladı.

Mehmet Ağırbaş, istifasına dair, şunları söyledi:

“Benim istifamın, genel merkezin aldığı kararla bir ilgisi bulunmuyor. Başlarken bir takım kriterlerim vardı. Bu işe soyunurken, ya iktidar olacak ve bu işin bir tuğlasını da ben koydum’ diye torunlarıma anlatırım diye düşündüm. Olmazsa da ‘Elimden gelenin en iyisini yaptım, vicdanım bakımlı derim’ dedim. İkincisi oldu. bazı beklentilerim ve umutlarım vardı. Bunlar olmadı. Parti de tam oturmadı. Doku uyuşmazlığı da var. Ben bu aşamada, biraz daha işime yoğunlaştırmak istiyorum. Bir süreliğine de olsa siyasete ara vereceğim.”

İl Yöneticisi Serkan Uçma da, genel merkezin aldığı kararın istifası ile alakasının olmadığını kaydederek, “O yazıdan haberimiz yoktu. İstifamızı verdikten sonra genel merkezin kararı geldi” dedi. Görevini yaptığını kaydeden Uçma, istifa kararını daha önce aldığını fakat bugün istifa dilekçesini verdiğini belirtti.

– İzmir

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER