SON DAKİKA

Haber Rizem

Erdoğan: Çeyrek asır önce Türkiye’yi idareli krize sokuyorlardı

Erdoğan: Çeyrek asır önce Türkiye’yi idareli krize sokuyorlardı
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 23:29 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı ’nın 96. yıl dönümü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resepsiyon verdi. Davetliler aralarında Ensonhaber Medya Grubu Başkanı Serkan Kalemciler de yer aldı.

Erdoğan,Türkiye’yi parmaklarının ucunda oynattıkları devletçiklerle karıştıranlara bu ülkenin binlerce takvim tarihini andırmak zorunda kalıyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: Çeyrek asır önce Türkiye'yi ekonomik krize sokuyorlardı

“AVRUPA’DA RÜZGAR ESSE NEZLE OLAN TÜRKİYE VARDI”

Türkiye ’nin güçlendikçe uğradığı saldırıların arttığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle devam etti:

“Türkiye güçlendikçe uğradığımız saldırıların çapı da büyüyor. Bundan çeyrek asır önce, Türkiye’yi 3-5 milyar dolarlık operasyonlarla ekonomik olarak çok derin krizlere sokabiliyorlardı. Bugün bu rakamın 10-20 katı büyüklüğünde operasyonlara maruz kalıyor, gerçi beklendiği gibi idareli çöküntü yaşamıyoruz ve Allah’ın izniyle de yaşamayacağız. Önceden siyasi ve diplomatik olarak zahmetsizce köşeye sıkıştırılabilen Avrupa’da, Amerika’da rüzgar esse nezle olan bir Türkiye vardı.”

Erdoğan: Çeyrek asır önce Türkiye'yi ekonomik krize sokuyorlardı


“KİBİRLE YAKLAŞANLARA KARŞI UĞRAŞ VERİYORUZ”

Türkiye’ye aleyhinde olanların da tasviye olacağını dile getiren Erdoğan, “Bugün adeta her gün karşısında talimatlar yapılmasına karşın, malum kredi sınıflandırma kuruluşlarının o sanal verdikleri notlarla bize provakatif dereceler ilan etmelerine rağmen biz kendi yolunda kararlılıkla ilerleyen bir Türkiye’de yaşıyoruz. Türkiye’yi parmaklarının ucunda oynattıkları devletçiklerle karıştıranlara bu ülkenin binlerce yıllık tarihini hatırlatmak zorunda kalıyoruz. Ülkemize kibirle yaklaşanlara karşısında çaba veriyoruz. Onların da tasfiye oldukları günleri inşallah göreceğiz. 30 Ağustos Galibiyet Bayramımız kutsal olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Erdoğan: Çeyrek asır önce Türkiye'yi ekonomik krize sokuyorlardı

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER