SON DAKİKA

Haber Rizem

İyi Parti Çankırı İl Başkanı İstifasını Açıkladı

İyi Parti Çankırı İl Başkanı İstifasını Açıkladı
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 17:43 'de eklendi ve 106 views kez görüntülendi.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, basın toplantısı düzenleyerek, “Genel merkezimiz tüm il başkanlarının istifa etmesi yönünde bir karar aldı. Lakin ben bu karardan önce, yani 28 Ağustos Salı günü genel merkezimize istifa dilekçemi vermiştim. Genel merkezimizin kararının da doğru olduğunu, teşkilatların yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, genel merkezin, taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına imkan devretmek, yapılacak çalışmaları süratli gitmek nedeniyle bütün il başkanlarının yönetimleriyle beraber istifa etmeleri yönünde nasihat kararı aldığını söyledi. Kapdan, kararı desteklediğini belirtip, genel merkeze istifa dilekçesini verdiğini söyledi. Çetin Kapdan, şunları kaydetti:

“29 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’a istifamı sundum. Bu tepki değil, ciddi anlamda yenilenmenin önünü açmaktı. Daha devingen, genç ekiple seçimlere girmenin daha iyi olacağını söyledim. Genel merkez göre alınan kararın da içten olduğunu düşünüyorum. İsabetli bir karar almışım, öngörüm de doğruymuş. Genel merkezin kararının açıklanmasından bir gün önce kendim zaten bu eylemi gerçekleştirmiştim. Yerel seçimlerden önce teşkilatlarda keza yenilenme ve hem de ortaya çıkabilecek zafiyetlere önlem alma yönünde bir karar verildiğini düşünüyorum. Genel merkezin kararını destekliyorum.”

Kapdan, yerel seçimlerde Çankırı’dan meclis üyeliği veya belediye başkanlığına namzet olmayacağını da sözlerine ekledi.

– Çankırı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER