SON DAKİKA

Haber Rizem

İngiliz Bakan Brexit konusunda uyardı: Kaosa hazır olun

İngiliz Bakan Brexit konusunda uyardı: Kaosa hazır olun
Bu haber 15 Ağustos 2018 - 13:57 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

İngiltere ile AB arasındaki Brexit krizi devam ediyor. Bir türlü istenilen noktada buluşamayan Londra ile AB taraflarıanlaşma konusunda halen mutabakat sağlayamadı.

Konuya ilşikin tanımlama yapan İngiltere Dışilşeri Bakanı Jeremy Hunt , Avrupa Birliği ’nin davranış değiştirmemesi halinde İngiltere ‘nin Brexit konusunda herkesin kaosa hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

AB’YE TEHDIT

Devlete Ait temaslar için Finandiya’da bulunan Hunt, başkent Helsinki’de mevkidaşı Timo Soini ile bir araya geldi. Görüşmenin peşinde basına açıklamalarda bulunan Hunt, AB’ye neredeyse korkutma yağdırdı.

“Anlaşmasız bir Brexit riski son dönemde arttı. Bir anlaşmaya varacağımız konusunda mutlak garanti yok.” diyen İngiliz bakan ” AB Komisyonunun yaklaşımında bir değişim görmeye ihtiyacımız var.” ifadesini kullandı.

İngiliz Bakan Brexit konusunda uyardı: Kaosa hazır olun

“HAZIR OLUN”

Hunt, “Herkesin kaotik bir ‘anlaşmasız Brexit’ ihtimaline aleyhinde hazırlıklı olması gerekiyor.” diye konuştu. İngiliz hükümetinin anlaşmasız Brexit’ten kaçınmak için elinden geleni yaptığını bildiren Hunt, “Bu hiç kimsenin istediği bir şey değil ve ümit ediyorum bundan kaçınmanın bir yolunu bulacağız.” değerlendirmesini yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER