SON DAKİKA

Haber Rizem

İmar Barışı başvuruları 3 milyonu aştı

İmar Barışı başvuruları 3 milyonu aştı
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara’da düzenlediği basın toplantısıyla ilk önce Kanal İstanbul olmak üzere yapılacak projeler hakkında data verdi.

Konuşmasına Ordu’da yaşanan su baskını felaketinde zarar görebilen vatandaşlara geçmiş olsun dilekleriyle başlayan Kurum, “Cuma günü bakanlık ve ast kuruluşlarımızla orada olup yapılacak ne varsa hızlı bir şekilde yapma gayreti içine gireceğiz.” dedi.

Bakan Kurum ’un konuşmalarından satır başları;

ORDU’DA SEL

“Ordu ’da meydana gelen su baskını felaketinde hasar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bakanlığımıza ait arkadaşlar ekiplerimiz orada sahada zorunlu çalışmaları yapıyorlar. Valimizle bende görüştüm kanımca. Bakanlık olarak üstümüze düşen neyse bu görevlerimizi hasar görebilen vatandaşlarımızın zarardan en düşük şekilde etkilenmesi için yerine getireceğiz. Cuma günü bakanlık ve emrindeki kuruluşlarımızla orada olup yapılacak ne varsa çabuk bir şekilde yapma gayreti içine gireceğiz.

KANAL İSTANBUL PROJESİ

Birinci eylemimiz 42 kilometre uzunluğunda Kanal İstanbul projesi. Kanalın her iki tarafında yatay mimarinin egemen olduğu 4 katı geçmeyen içinde fuar, üniversite alanlarının, sosyal donatı anlamında aklınıza gelen ne varsa bunlarında içinde barındırıldığı modern iki şehir kurma arzusundayız.

Misal şehircilik diyeceğimiz bir şehircilik anlayışıyla bu projeyi hayata geçirmeye çalışacağız. İstanbul ’da yıkılması gereken binalar bu bölgeye revize edilecek.

BÜTÜN ŞEHİRLERE HALK BAHÇESİ

Cumhurbaşkanımız büyük bir vizyon çizdi. Bütün şehirlerimizde halk bahçesi yapma yolunda karar aldık. 100 günlük eylem planımız çerçevesinde 18 ilimizde 33 insanlar bahçesi yapıyoruz. 22 tane halk bahçesini projelendiriyoruz.

İMAR BARIŞINA  3 MİLYON BAŞVURU

İmar Barışı ’na 3 milyon 780 bin vatandaşımız müracaat etmiş, 1 milyar 350 milyon lira para ödenmiştir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER