SON DAKİKA

Haber Rizem

İcra memurlarının aldığı kızın babası: Onu alacağım

İcra memurlarının aldığı kızın babası: Onu alacağım
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 18:24 'de eklendi ve 82 views kez görüntülendi.

Bağcılar’da annesi ve babası boşanan 10 yaşındaki Yağmur Çorlu, mahkeme kararıyla 1 aylık kalması için verildiği babasından bu süreyi aştığı gerekçesiyle dün icra memurları eşliğinde alınarak dün  annesine teslim edildi. Minik Yağmur’un icra memurlarına annesine gitmek istemediğini söylediği ve babasına sarılarak  gözyaşı döktüğü o anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Tekstil sektöründe çalışan baba Metin Çorlu, dün yaşanan olayları gözyaşları içerisinde anlattı.

“DOMINANT YAZ TATİLİ BOYUNCA ÇOCUĞUN BİR AY BENDE KALMASINI UYGUN FARK ETTI”

Baba Metin Çorlu, kızını çok sevdiğini belirterek, kızının velayetini olmak için gereken her türlü mücadeleyi vereceğini söyledi. Çorlu,“Boşanma davasında duruşma kızımın geçici velayetini eşime verdi. Yargıtaya gitti. Ondan sonra kızım okula başladı. Duruşma velayeti anneye verdi fakat her ayın başı ve ortasında kızımın bana verilmesine hükmetti. Bağlı eşim buna uymadı. En son Yargıtay’dan karar geldi. Yargıtay boşanmayı onadı. Bana açılan maddi 30 bin liralık tazminat davasını bozdu. Buna rağmen 7’nci Aile Mahkemesi hakimi baştan 30 bin lirayı uygun gördü. Ben de bundan nedeniyle tekrar Yargıtay’a itiraz ettim. Bu son kararda da mahkemede egemen yaz tatili boyunca çocuğun bir ay bende kalmasını yerinde fark etti” dedi.

Zorla babasından alınan ufak Yağmur ’un gözyaşları

“KIZIM CEBREN GÖTÜRÜLDÜ”

Temmuz ayının başında kızının bir aylığına kendisine verildiğini aktaran Metin Çorlu, bu sürede kızının kendisine annesiyle ilgili anlattıklarının arkasında pedagoga gittiğini ifade etti. Çorlu, “Mahkemeye başvuruda bulunacağım. Kızımın annesi tarafından darp edildiğine dair karakola giderek davacı olduk.  Ben bütün evrakları toplayıp mahkemeye başvuruda bulunacağım. Tek dileğim mahkemenin biran önce sonuçlanıp karar vermesi. Doğrusu kızımın hayatından endişeliyim. Kızım cebren götürüldü. Onu olmak için ne gerekiyorsa yapacağım” diye konuştu.

İcra memurlarının aldığı kızın babası: Onu alacağım

BAKANLIK YETKİLİLERİ BABA İLE GÖRÜŞTÜ

Olayın yaşandığı andan itibaren kızından haber alamadığını ve nerede olduğunu bilmediğini de aktaran baba Çorlu, Aile Alıştırma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerinin bugün eve gelerek kendisiyle görüştüğünü de sözlerine aktardı. İcra memurlarının almaya geldiği Yağmur’un “ben mülk mıyım” diye bağırarak babasına sarıldığı ve annesine gitmek istemediği o anlar halası göre cep telefonuyla görüntülendi. Görüntülerde Yağmur’un, “Baba beni bırakmayacaksın değil mi” diyerek uzun zaman gözyaşı dökmesi dikkat çekiyor.

Annesine gitmek istemeyen kızı zorla babasından aldılar haberi
İcra memurlarının aldığı kızın babası: Onu alacağım

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER