SON DAKİKA

Haber Rizem

İBB 7 ayda 110 ülkeden 5 bin yabancı konuk ağırladı

İBB 7 ayda 110 ülkeden 5 bin yabancı konuk ağırladı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 14:13 'de eklendi ve 100 views kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmet ve yatırımlarını tanıtmak, insanları bilgilendirmek nedeniyle 1995 yılından bu yanlamasına “Beyaz Seyahat” düzenliyor.

Vatandaşların beğenisini şampiyon seyahat programına İstanbul ’a gelen tanıdık olmayan misafirler de yoğun ilgi gösteriyor.

Bu yılın ilk 7 ayında 5 kıta, 110 bambaşka ülkeden aralarında bürokratların da yer aldığı 5 bin tanıdık olmayan davetli “Beyaz Seyahat” programına katıldı.

İBB’NİN ÇALIŞMALARI ANLATILIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü göre organize edilen program ile İBB ’nin çalışmaları ve projeleri hakkında veri aktarıldı. İSKİ, İETT ve İBB iştiraklerinin çalışmaları uzmanlar göre yabancı misafirlere anlatıldı. Plan ve projelerle ilgili iki taraflı deneyim paylaşımı yapıldı.

REHBERLİK EŞLİĞİNDE İSTANBUL TURU

Yabancı misafirlere İstanbul ’un tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri de tanıtıldı. Uzman rehberler eşliğinde Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Kariye Müzesi, Ayasofya gibi tarihi yerler hakkında detaylı veri verildi.

İBB 7 ayda 110 ülkeden 5 bin yabancı misafir ağırladı

JAPONYA ’DAN BREZİLYA ’YA KADAR MİSAFİRLERİN GÖZDESİ OLDU

Beyaz Seyahat programına azami katılım bin 105 kişi ile Bosna-Hersek ’deri oldu. Japonya ’dan Brezilya ’ya, Malezya ’dan Kanada ’ya değin 5 kıta 110 ülkeden 5 bin yabancıya İstanbul ’un tanıtımı yapıldı. Beyaz Yolculuk ’ye son 7 ayda tanıdık olmayan misafirlerin yanı sıra 105 bini aşkın yurttaş da katıldı.

İBB 7 ayda 110 ülkeden 5 bin yabancı misafir ağırladı

GÖNÜLLÜ KÜLTÜR ELÇİLİĞİ YAPACAKLAR

Yabancı misafirler seyahat programı süresince İstanbul ’un sahip olduğu birbirinden öbür kültürel zenginliğe, tarihi mirasa aleyhinde hayranlıklarını dile getirdi. Bu mirasın yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması için İBB ’nin restorasyon projeleri ve kültürel bilinçlendirme faaliyetlerini takdirle karşıladıklarını vurguladı.

Gezide edindikleri bilgiler doğruca bundan böyle İstanbul ’un “Gönüllü Kültür Elçisi” olduklarını belirterek kendi ülkelerindeki vatandaşlarının da bu güzellikleri bakmak için İstanbul ’a gitmelerini tavsiye edeceklerini söyledi.

İBB 7 ayda 110 ülkeden 5 bin yabancı misafir ağırladı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER