SON DAKİKA

Haber Rizem

Herekol’da petrol çalışması

Herekol’da petrol çalışması
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 10:40 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, beraberinde Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Hacı İlbaş, Siirt İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay ile üs bölgesini ziyaret etti.

HER TÜRLÜ EMNIYET ÖNLEMİ ALINDI

Askere moral ziyaretinde yer alan Vali Atik ve beraberindekiler sonra TPAO göre sondaj yapılan şantiye alanına giderek incelemeler hakkında veri aldı. Vali Atik, petrol arama çalışmalarının devam etmesi için her türlü emniyet önleminin alındığını söyledi.

Herekol'da petrol çalışması

“10 YILDIR TÜRKİYE PETROLLERİ’NİN PROJESİ VARDI”

Bölgenin terörden ayrıntılarıyla temizlenme aşamasına gelindiğini aktaran Vali Atik, “Şu an Pervari ilçemizin Herekol dağlarının eteklerindeyiz. Bulunduğumuz nokta 2 bin 42 rakımlı, daha önce buralar terör örgütü kadar yoğun olarak kullanılan alanlardı. 10 yıldır Türkiye Petrolleri’nin burayla ilgili projesi vardı fakat emniyet gerekçesiyle bir türlü başlanamayan bir projeydi. Son yıllarda askerimizin devletimizin yaptığı operasyonlarla beli kırılan terör örgütünden boşalan yerlerde şuanda petrol arama çalışmaları sürüyor. İnşallah 2 aylık bir alıştırma sonucunda petrolü bulacağız. Çalışma sürüyor kule dikilmeye başlandı” dedi.

Herekol'da petrol çalışması

“HER KARIŞTA BAĞIMSIZLIK SAĞLANDI”

Bu toprakların bundan böyle ekonomiye kazandırılacağını aktaran Siirt Valisi Ali Fuat Atik, daha önce terör örgütünün hakimiyetinde olan bu bölgenin her karışında devletin bağimsizlik kurduğunu söyledi.

Herekol'da petrol çalışması

Vali Atik, “Terörün temizlenmesinde emeği geçen jandarma komutanımıza ve jandarma bölge komutanımıza, jandarma komutanlığı personelimize teşekkür ediyorum. Biz devletin kaynaklarını bundan böyle ekonomiye kazandıracağız. Teröristler hemen kaçacak delik arıyorlar. İçişleri Bakanımızın ifadesiyle, aynen ben de onu depreşmek istiyorum; bu yıl aç bırakacağız teröristleri. Operasyonlarımız devam ediyor. Muhakkak bir tane teröristin barınmasına izin vermeyeceğiz ve bu toprakları ekonomiye kazandıracağız” diye konuştu.

Herekol'da petrol çalışması

BİN 500 METREDE PETROL ARANIYOR

Sondaj çalışmalarının yapıldığı bölgede büyük bir petrol yatağının bulunduğu belirtildi. Yaklaşık 10 yıldır Türkiye Petrolleri göre tamamlanmak istenen sondaj çalışmaları güvenlik gerekçesiyle yapılamıyordu. Terörün kökünün bölgeden kazınmasıyla birincil sondaj çalışmaları da başladı. Önümüzdeki aylarda farklı noktalarda da çalışmaların olması bekleniyor. Çalışmaların başladığı Herekol Dağı eteklerinde bin 500 metrede petrolün arandığı belirtildi.

Herekol'da petrol çalışması

Herekol'da petrol çalışması

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER