SON DAKİKA

Haber Rizem

Güneydoğu’da sıcak hava bunalttı

Güneydoğu’da sıcak hava bunalttı
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 18:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Kilis ve Adıyaman’da sıcak hava bunaltıyor.

Gaziantep’te vatandaşlar, mesire alanları ve alışveriş merkezlerinde zaman geçirdi. Çocuklar ise belediyelerin tesislerindeki havuzlarda serinlemeye çalıştı.

Öğle saatlerinde 39 dereceyi aşan sıcaktan korunmak isteyen vatandaşlar, su kaynağı yer alan Alleben ve Dülükbaba tabiat parklarına ilgi gösterdi.

Güneydoğu’da sıcak hava bunalttı

MALATYA

Malatya’da 39 dereceyi bulan sıcak hava sebebiyle bilhassa ihtiyar, bayan ve çocuklar ağaç gölgelerinde zaman geçirdi.

Sıcaktan bunalanların bazıları ise çeşmelerden akan suyla serinlemeye çalıştı.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa’da da vatandaşlar, gölgelik alanlara sığındı. Hava sıcaklığının 36 derece olduğu kentte millet serinlemek için tarihi Balıklıgöl çevresindeki parkları seçim etti.

Çocuklar, Hasan Paşa Camisi’ndeki su kanalında yüzüp eğlendi. Bir Takım vatandaşlar ayaklarını su kanalına sokarak serinlemeye çalıştı.

Balıklıgöl’ü ziyaret eden Mustafa Okkaş, son günlerde kentteki hava sıcaklığından bunaldığını dile getirerek, “Sıcaktan etkilendiğimiz için parklarda serinlemeye çalışıyoruz. Keza buzlu içecekler tüketiyoruz. çoğu kez suyla yüzümüzü yıkayarak serinliyoruz.” dedi.

Güneydoğu'da sıcak hava bunalttı

ADIYAMAN

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Adıyaman’da vatandaşlar, Demokrasi Parkı içerisindeki gölge alanları seçim etti. Bazı vatandaşlar camilere giderken, çocuklar da oyun oynadı.

Kentte bir takım vatandaşlar, gölgelik alanlarda vakit geçirdi.

KİLİS

Kilis’te sıcak hava jurnal yaşamı zorlaştırıyor.

Yılın en sıcak günlerini yaşayan kentte sıcaklık gölgede 33 derece ölçüldü. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava nedeniyle vatandaşlar kuvvet anlar yaşıyor. Bazı kişiler park ve bahçelerdeki gölgelik alanları tercih ederken bazıları da havuzda serinliyor.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede etkin olan sıcak havanın önümüzdeki günlerde birkaç derece daha artabileceğini bildirdi.

Güneydoğu'da sıcak hava bunalttı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER