Gram Altın Son 4 Ayın En Az Seviyesini Fark Etti! İşte Güncel Rakamlar
- Ekonomi

Gram Altın Son 4 Ayın En Az Seviyesini Fark Etti! İşte Güncel Rakamlar

Dün ons altındaki bedel kazançlarına rağmen dolar kurundaki gerilemenin etkisiyle negatif bir seyir izleyen gram altın, günü önceki kapanışa kadar yüzde 0,57 azalışla 205 liradan tamamladı. Bugüne de düşüşle başlayan gram altın 204,4 lira ile 8 Ağustos’tan bu yanlamasına asgari seviyesine geriledi. Altının gram fiyatı, şu sıralar önceki kapanışa tarafından yüzde 0,20 azalışla 204 liradan müşteri buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 335 lira, Cumhuriyet altını da 1.373 liradan satılıyor.

202 TL YARDIM, 207 TL DIRENÇ KONUMUNDA

Asya piyasalarında artı bir seyir izleyen ons altın ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,44 primle 1.225,6 dolardan operasyon görüyor. AA Finans Analisti İslam Memiş,yurt içinde dolar kurunun gerilemesiyle gram altının değer kaybettiğini ve 202 liranın takviye, 207 liranın dayaniklilik konumuna geldiğini kaydetti.

GÖZLER G20 ZİRVESİ’NDE

Altının ons fiyatında etkin olacak diğer bir kayda değer gündemin de yarın başlayacak G20 Zirvesi olduğunu açıklayan Memiş, bilhassa ABD-Çin arasında yaşanan ticaret savaşına ilişkin haber akışının yatırımcılar kadar takip edileceğini bildirdi.