SON DAKİKA

Haber Rizem

Gelinin ‘hayırlısı ’ kelimesi evlenmelerine mani olacaktı

Gelinin ‘hayırlısı ’ kelimesi evlenmelerine mani olacaktı
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 8:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tavas ilçesi Horasanlı Mahallesi ’nde 4 Ağustos ’ta, Naciye Şeşen ile Adem Teberci hayatlarını birleştirme için nikah masasına oturdu.

“HAYIRLISIYLA EVET DİYECEKTİM”

Düğün memuru Tavas Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü evlendirme memuru Mehmet Çinili, prosedür gereği Şeşen ’e “Bayan, hiçbir kimsenin baskısı aşağıda kalmadan serbest iradeniz ve kendi arzunuzla Sayın Adem Teberci Beyefendi ile evlenmek istiyor musunuz?” sorusunu yöneltti. Şeşen ise soru üstüne gülümseyerek mikrofona ‘Hayır ’ derken, ardındaki nikah memurunun mikrofonu kendisinden çektiğini görünce “Hayırlısıyla evet diyecektim.” dedi.

Bu sırada davetliler ise gülmeye başladı. Bunun üzerine Çinili mikrofonu kendisine doğru çekerek davetlilerden gürültüsüz olmalarını istedi.

Gelin hayır dedi, düğün memuru masadan kalktı

“BU NİKAHI KIYAMAM”

Damat Adem Teberci ise Çinili ’ye dönerek, “Sorun değil, ’hayırlısıyla evet ’ diyecekti.” dedi. Ancak nikah memuru Çinili, “Beyan başlıca, hayır kelimesi çıktığı için ben bu nikahı kıyamam. Yarın bir şart olduğu süre biz sorumluluk sahibi oluruz.” diyerek düğün defterini alıp masadan ayrıldı. Davetliler ve çift ne söylese de Çinili ’yi ikna edemediler.

NIKAH MEMURU İKNA EDİLDİ

Çiftin nikahı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve İlçe Nüfus Müdürlüğü yetkililerinin araya girmesi ve nikah memuru Çinili ’yi ikna etmesiyle kıyıldı. Kıyılan nikahın peşinde ilk olarak çiçeği burnunda çift olmak üzere törene katılan cümbür cemaat kuytu bir nefes almış oldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER