SON DAKİKA

Haber Rizem

F-16’lar yerli lastiklerle görevde

F-16’lar yerli lastiklerle görevde
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 3:48 'de eklendi ve 150 views kez görüntülendi.

Kırşehir ’deki fabrikada Türk mühendisleri kadar tasarlanıp üretilen lastiklerle birlikte PETLAS, dünyada F-16 iniş ekip lastiği üreten üçüncü fabrika oldu.

GÜNEY KORE’DE DE KULLANILACAK

Eskişehir’deki 401. Filo’da yapılan testlerin ardından, lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti. Yerli F-16 lastikleri, Türk Hava Kuvvetleri ile birlikte Güney Kore tarafından da kullanılacak.

Lastiklerin testlerini, Eskişehir’de konuşlu dünyanın sayılı test filolarından biri olan 401. Test Filo Komutanlığı yaptı. Lastiklerin, enerjik karkas yapısı ve yıpranma karakteristiğiyle uyarı çektiği belirtildi.

Konuyla ilgili data veren PETLAS yetkilileri, “F-16 başlıca iniş takımı lastiğimizin, engebeli bir geliştirme süreci ve bir böylece yoğun deneme sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için keza fazla manâlı bir galibiyet ayrıca de Petlas’ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun senelerdir Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini üretim eden PETLAS, havacılık konusunda mahsul yelpazesini geliştirmek üzere de incelemeler yapıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER