SON DAKİKA

Haber Rizem

Erdoğan’ın Rize Teşekkür Mitingi Cumartesi Günü

Erdoğan’ın Rize Teşekkür Mitingi Cumartesi Günü
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 14:34 'de eklendi ve 296 views kez görüntülendi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 82 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt’tan başlayacak. Erdoğan’ın Rize’deki teşekkür mitingi ise Cumartesi günü.

Yarın akşam (Perşembe) geç saatlerde Rize’ye gelerek bölge illerine düzenleyeceği teşekkür ziyaretlerinde Rize’den bu illere gitmesi beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 82 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt’tan başlayacak. Erdoğan’ın Rize mitingi ise Cumartesi günü. Mitingin Rize Kapalı Spor Salonu veya Rize Valiliği önünde yapılması bekleniyor. Rize mitingiyle ilgili yer ve saatin bugün belirlenmesi bekleniyor.

24 Haziran’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde 59 milyon 354 bin 840 kişi oy kullandı.

Erdoğan, 26 milyon 325 bin 188 kişinin oyunu alarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin “ilk başkanı” oldu.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde en yüksek oyu Bayburt, Gümüşhane ve Rize’den aldı.

Buna göre Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 82,1 ile Bayburt’tan en yüksek desteği görmüştü.

Ardından ikinci sırada yüzde 77,1 ile Gümüşhane’den en yüksek oyu alan Başkan Erdoğan, üçüncü sırada ise yüzde 76,9 ile de Rize’den oy aldı.

Başkan Erdoğan’a yüksek oy veren illerin arasında yüzde 69,4 ile Trabzon geliyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk “başkanı” olan Recep Tayyip Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine Bayburt ile start verdi.

Bu kapsamda 10 Ağustos Cuma günü Bayburt ve Gümüşhane’deki seçmenlerine teşekkür edecek olan Başkan Erdoğan, cumartesi günü Rize’de, pazar günü ise Trabzon’da halka hitap edecek.

Doğu Karadeniz Bölge illerine gerçekleştireceği ziyaretlerine memleketi Rize’den hareket edecek olan Başkan Erdoğan’ın ilerleyen günlerde teşekkür ziyaretlerine devam etmesi bekleniyor.

Bayburt, 16 Nisan 2017 referandumunda da yüzde 81,70 ile yine Türkiye’de birinci sırada yer alan il olmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER