SON DAKİKA

Haber Rizem

Erdoğan’dan Kredi Kuruluşlarına Sahtekar Yakıştırması Açıklaması

Erdoğan’dan Kredi Kuruluşlarına Sahtekar Yakıştırması Açıklaması
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 15:42 'de eklendi ve 108 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kredi kuruluşlarını sahtekarlıkla suçlayarak, “Kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Batının idareli tehdidi bizi sindiremez. Bu şekilde yola devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir Astsubay Iş Yüksek Okulu öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldıktan sonradan tarihi Zağnos Paşa Camii’nde cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cami çıkışında vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, “Bugün astsubaylarımızın mezuniyet törenine katıldık. 2 bin 500 civarında gencimizi astsubay olarak silahlı kuvvetlerimize diplomalarını verip uğurladık. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın bugünden daha zinde olacağız. şimdi Kara Kuvvetleri Astsubay Iş Yüksekokulu tesisi de önümüzdeki yılki törenler fazla daha hoş olacak. Bütün velilerimiz o şatafat ile törene katılacaklar. Astsubay evlatlarımıza artarak başarılar diliyorum. Cumayı Zağnos Paşa’da kıldık. Asırlara dair bir mazisi var. Bu kent, Hasan Basri Çantayların şehri, bu şehir Gönenli Mehmet Efendi’nin şehri. İşte Zağnos Mehmet Paşa, bu eseri ile Fatih Sultan Mehmet Han’a da böyle bir hizmeti yerine getirerek adım attı. Zağnos Paşa Camii’nin bambaşka bir önemi var. Buranın minberinde Gazi Mustafa Kemal hutbe verdi. İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy hutbe irad etti. İstiklal mücadelesinin anlamlı adımlarıydı. Bu istiklal ve istikbal mücadelemizin varislerini görüyorum. Değerli kardeşlerimin, 24 Haziran seçimlerinde bu kardeşlerine yüzde 50’ye yakın oy desteğine de teşekkür ediyorum. İnşallah, yaklaşan Mart 2019 seçimlerinde sizlerle beraber çok daha kuvvetli şekilde yürümekte kararlıyız. Siz de bu inancı görüyorum. Beraber yürümeye devam edeceğiz. Bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Siz tehditlere aldırmayın. Bu ahali tehditlerle sindirilecek bir halk değildir. Bizi kimse sindiremez. Bugüne kadar hiç bir beşeri gücün önünde eğilmedik. Biz yalnızca Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Dolarlarla bu milleti çöktüremezler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:

“Benim sizden bir ricam var. Ne olur, birbirinizi çok sevin. Ne olur, fitneye fesada kulak asmayın. Bizim bir özelliğimiz var. Birbirimizi Allah için sevmek. Bunu yerine getireceğiz. ‘Bir olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Rabia’mızı kavrayacağız. Tek insanlar, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek göreve devam edeceğiz. hemen batının ekonomik tehdidi bizi sindiremez. Biz istikrarlı şekilde yola devam edeceğiz. Dikey durun, biz size güveniyoruz. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece, anlatıldığı gibi kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Bunlar, böyle teşkilatlardır. Ne durumdayız ona bakalım. Turizmde patladık, istihdamda gayet iyi gidiyoruz. Tarım ve hayvancılık da iyi. Bayramda 4 milyon civarında hayvan kurban edildi. Biz size inandık. Durmak değil, yola devam. Sağ olun, var olun. Sizlerle daha çok bir araya geleceğiz”. – BALIKESİR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER