SON DAKİKA

Haber Rizem

Endonezya’da 15 yıldır mağarada tutulan kadın kurtarıldı

Endonezya’da 15 yıldır mağarada tutulan kadın kurtarıldı
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 2:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yakalanan 83 yaşındaki şamanın, kadını 13 yaşındayken kaçırdığı, şamanın kadını ruhların etkisi aşağıda olduğuna inandırdığı düşünülüyor. İddialara kadar şaman, kadına 10 yıldan uzun bir süredir cinsel tacizde bulunuyor. Yerel basında meydana çıkan haberlere kadar, Jago adındaki şaman alternatif tıp uygulayan ve kara sihir yapan biri olarak tanınıyor.

TEDAVI ETTİRMEK İÇİN GETİRMİŞLERDİ

Polis, 2003 yılında 13 yaşında olan kızın kendi ailesi tarafından çare edilmek üzere kendisine getirildiğini ve onun yanında kaldığını söyledi. Basında yer alan haberlere kadar, benzer yıl kız ortadan kaybolunca, şamanın kızın Cakarta ’ya meslek bulmak için gittiğini ailesine söylediği belirtildi. Haberlerde, ailesinin yıllar boyunca kızını aradığı, en sonunda kayıp olduğunun bildiri edildiği açıklama edildi.

MAĞARADA BULUNDU

Polis raporuna kadar, polis Sulawesi ’nin merkezindeki Galumpang köyünde Pazar günü yaptığı araştırmada kadını bir mağaradaki kayanın peşinde buldu. Polis kadar yayınlanan görüntülerde, mağaranın şamanın evinin yakınlarında olduğu ve içinde temel bir kaç eşyanın bulunduğu görülüyor.

CİNSEL TACİZDE BULUNUYORDU

Tolitoli Polis Şefi M İkbal Alqudusy, şamanın 13 yaşından beri kıza cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Polisin iddiasına tarafından adam geceleri kızı evine götürüyor, gündüzleri ize mağarada yaşamaya zorluyordu.

Cinsel istismar ve çocuk koruma yasalarına tarafından suçlanan şamanın suçlu bulunması halinde 15 yıl hapis cezasına çarptırılacağı düşünülüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER