SON DAKİKA

Haber Rizem

Duraklar Dolguya Taşınacak. Toplu Taşıma Merkezinde Sona Yaklaşılıyor

Duraklar Dolguya Taşınacak. Toplu Taşıma Merkezinde Sona Yaklaşılıyor
Bu haber 15 Mart 2018 - 20:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Belediyesi tarafından sahil dolgu alanında yapımına başlanan Toplu Taşıma Merkezi inşaatında sona yaklaşılıyor.

Rize Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün projelendirdiği, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapım çalışmalarına başlanan Toplu Taşıma Merkezi Projesinde yüzde 70’lik kısım tamamlandı.

Şehir merkezinde Meteler kavşağı içerisinde bulunan, şehrin farklı noktalarında kontrolsüz olarak gelişi güzel konumlandırılan, bulunduğu alanda trafik sıkışıklığına neden olan köy ve mahallelere ait durak noktalarının özellikle sabah ve akşam saatlerinde yaşattığı olumsuzluklar göz önüne alınarak, sorunların çözümü noktasında duraklara ve toplu taşıma araçlarına yeni düzenleme getiriliyor.

sahil-dolgu-alani-rize.jpg

Sahil dolgu alanında yaklaşık 29.000 m² alan üzerinde inşa edilen projede 69 araç peronu oluşturularak, 2 il, 11 ilçe, 12 mahalle 72 köy olmak üzere 95 ayrı hatta hizmet verilecektir. Ayrıca ihtiyaçları karşılamak için sosyal tesis ve rekreasyon alanları oluşturulacak.

Projenin yakın zamanda bitirilerek hayata geçmesiyle beraber taşınacak durak noktalarında düzenlemeler yapılarak bu düzenlemelerle şehir içi trafiğinde ve özellikle Menderes Bulvarı üzerinde önemli ölçüde rahatlama sağlanması bekleniyor.

rize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(1).jpgrize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(2).jpgrize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(3).jpgrize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(4).jpg

rize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(5).jpgrize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(6).jpgrize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(7).jpgrize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(8).jpg

rize-toplu-tasima-merkezi-projesi-(9).jpg

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER