SON DAKİKA

Haber Rizem

Dışa Tiryakilik Ekonomiyi Kırılgan Ülkü Getiriyor’

Dışa Tiryakilik Ekonomiyi Kırılgan Ülkü Getiriyor’
Bu haber 11 Eylül 2018 - 20:23 'de eklendi ve 177 views kez görüntülendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Hoş, “Dışa bağımlılık ekonomimizi her geçen gün kırılgan ayla getiriyor. Bugün hesaplı bir krizle karşı karşıyayız. Bunun oluşmasında dış faktörlerin kayda değer bir etkisi var.” dedi.

Adıgüzel, partisinin Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, ekonominin son durumuna ilişkin hazırlayacakları rapor için beraberindeki heyetle Manisa’da incelemelerde bulunacaklarını, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile ekonomi çevreleriyle görüşeceklerini belirtti.

Türkiye’nin “yönetimden kaynaklı” problemi sebebiyle bugün en temel ihtiyaçların bile dış ülkelerden sağlandığını iddia eden Adıgüzel, bunun ekonomiyi kırılgan ülkü getirdiğini vurguladı.

“Dışa bağımlılık ekonomimizi her geçen gün kırılgan ülkü getiriyor. Bugün idareli bir krizle aleyhinde karşıyayız.” diyen Adıgüzel, şöyle devam etti:

“Bunun oluşmasında dış faktörlerin önemli bir etkisi var. Ama biz niçin bu dek büyük derecede etkileniyoruz. Bunu da iyi sorgulamak gerekiyor. Türkiye’de ama bir fazla ihale dolarla verilmiş. Bunun gibi bir fazla sebeple birlikte sıcak paranın doğru yönetilmiyor olması ve ülkede kredibilite probleminin olması, bunun temelininde de ülkeye güvenin olmaması yatıyor. “

Heyette bulunan CHP Grup Başkanvekili Hür Özel de “24 Haziran geçti ve bugün bir kriz yaşıyoruz. Elbetteki bu krizin Türkiye’de kırılgan ekonominin, dünyadaki tüm kırılgan ekonomilerle birlikte, dünyadaki daralan ve hareketi azalan sıcak paradan etkilenmesi olarak açıklama edilebilir. Evet dünyada sıcak para akışı sıkıntısı var, tüm ekonomiler kırılgan ama en çok neden biz kırılganız?” diye konuştu.

Özel, “Şüphesiz ama ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye’ye aleyhinde takındığı düşmanca tutumun karşısındayız. Biz Trump’ın savunulacak hiçbir yönünün olmadığını biliyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER