SON DAKİKA

Haber Rizem

DERSİAD: Kur artışı zammın bahanesi olamaz

DERSİAD: Kur artışı zammın bahanesi olamaz
Bu haber 07 Eylül 2018 - 20:06 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

Konuyla ilgili yorumlama yapan Dünya Faziletli Sanayici ve Meslek Adamları Derneği (DERSİAD) Genel Başkanı Mustafa Çınar, bu fırsatçılığa dikkat çekerek; “Şer odaklarının yeni oyunu olan kur artışı ile karşı karşıyayız. Bu idareli savaşın içinde yapmamız gereken devletimizin daima olduğu gibi yanına olmak. Irk olarak bu odaklara gereken cevabı vermemiz için birbirimize kenetlenmemiz gerekiyor. Oysa bir takım fırsatçılar maliyet üstünde zam, gramaj düşürme ve stokçuluk gibi aldatmacalarla vatandaşı şiddet duruma düşürerek, dış mihrakların ekmeğine yağ sürüyor” biçiminde konuştu.

Yaşanan döviz kuru dalgalanmaları ile çoğu markette, kasapta ve şarküteride; maliyetin üzerinde zam yapmak, stokçuluk ya da gramaj düşürme gibi dağıtılmış hilelere gidiliyor. Özellikle kuruyemiş, deterjan, çikolata gibi ürünlerde fiyatlar sabit tutulup gramajlar düşürülürken; et ürünlerinde ise stokçuluk sahtekârlığı görülüyor.

Dünya Faziletli Sanayici ve Meslek Adamları Derneği (DERSİAD) Genel Başkanı Mustafa Çınar

“TİCARETTE ERDEMİ KORUMALIYIZ”

Kur artışı ile yaşanan sahtekârlıkların İslam kültürüne elbette uygun olmadığını gösteren Dünya Erdemli Sanayici ve Iş Adamları Derneği (DERSİAD) Genel Başkanı Mustafa Çınar, “ Ülkemiz doğru ve dışarıdan aldığı tehditler ile fena günler yaşıyor. Kur artışlarını gerekçe ederek ticaret etiğine aykırı hareketler, karanlık odakların oyununa geldiğimizi gösterir. Yapılan yolsuzluklara karşı devletimiz en ağır cezalar ile önlem almalı oysa, halkımız bu girişimlerden zarar görmesin. DERSİAD olarak iş dünyasına dış güçlerin piyonu olmamaya misafir etme ediyoruz. Ticarette yapılan her türlü usulsüzlükleri kınıyor, haksız zam yapan meslek adamlarını helal ticaret yapmaya ağırlama ediyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER