SON DAKİKA

Haber Rizem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Ülkemizin Egemenliğine Karşın Son Zamanlarda Gelişen Tehdit, İhlal ve…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Ülkemizin Egemenliğine Karşın Son Zamanlarda Gelişen Tehdit, İhlal ve…
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 12:20 'de eklendi ve 102 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin egemenliğine karşın son zamanlarda artan korkutma, ihlal ve saldırılar bizi ideallerimizden asla alı koyamayacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının gerisinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır yer alan devlet erkanı, sonradan Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve deftere yazdığı metni okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defterinde şu ifadelere yer verdi:

“Bugün halk müziği olarak bağımsızlığımızın müjdesi olan büyük zaferin 96. sene dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Bütün yoksulluk, yolsuzluk ve imkansızlıklara rağmen kurtuluş savaşımızın başkomutanının liderliğinde sürdürülen epik bir mücadelenin meyvesi olan bu galibiyet şanlı tarihimizin altın halkalarından biridir. Türk milleti, şehitlerimizin fedakarlıklarından, gazilerimizin cesaretinden, binlerce yıla sari kadim değerlerinden aldığı ilhamla, 96 yıl önce olduğu gibi bugün de istiklaline canı pahasına sahip çıkmaktadır. Ülkemizin egemenliğine yönelik son zamanlarda büyüyen tehdit, ihlal ve saldırılar bizi ideallerimizden katiyen alı koyamayacaktır. Ruhun şad olsun.”

Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Binali Şimşek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Yargı Bakanı Abdülhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldı. – ANKARA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER