SON DAKİKA

Haber Rizem

CHP’li Antmen, 3’üncü Havalimanı’nın İsmini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a Sordu

CHP’li Antmen, 3’üncü Havalimanı’nın İsmini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a Sordu
Bu haber 10 Eylül 2018 - 17:02 'de eklendi ve 162 views kez görüntülendi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İstanbul’daki 3’üncü Havalimanı’na ‘Atatürk’ adının verilmeyeceği yönündeki iddialar üstüne Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soru önergesi verdi. Antmen, önergesinde, “‘Havalimanına Abdülhamit Han’ın adı verilecek’ iddiaları dürüst mudur?” diye sordu.

CHP Mersin Milletvekili Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a, İstanbul 3’üncü Havalimanı’na ‘Atatürk’ adının verilmeyeceği iddiaları üzerine soru önergesi verdi. Teklif metninde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal göklerdedir’ sözüne dikkat çeken Antmen, “Sadece toprağımızda ve denizimizde yok, gökyüzümüzde de serbest ve bağımsız yaşamamızı bizlere hediye eden Atatürk’ün adının 3’üncü Havalimanı’na verilmesi ve bu herif tartışmaların sonlandırılması uygun olacaktır” dedi.

Antalya, Afyon, Konya, Bursa, Sakarya, Antakya, Kayseri, Rize, Giresun ve Eskişehir’deki statlardan ‘Atatürk’ isimlerinin kaldırılmasına da tepki gösteren Antmen, “Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı şu lahza o havalimanın yapıldığı yere dahi vize ile gidilecekti” dedi.

CHP’li Antmen’in, yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a verdiği önergede şu sorular yer aldı:

“Medyada bulunan, ‘Havalimanına Abdülhamit Han’ın adı verilecek’ iddiaları dürüst mudur? Atatürk isminin halen havalimanına verilmemesinin nedeni nedir? Kim ya da kimler Mustafa Kemal Atatürk ve onun adından rahatsız olmaktadır?

Son 16 yıllık dönemde, isminde Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü yer alan kaç stat, salon ve kamuya ait binadan Atatürk ve İsmet İnönü adları kaldırılmıştır? Bunların yerine hangi isimler konulmuştur?

Aynı dönemde isminde Atatürk ve İsmet İnönü yer alan kaç kamuya ait yapı, tesis ve işletme yıkılmıştır?

Tekrar son 16 takvim dönemde devlet bakanlıkları, müsteşarlıklar ve müdürlükler ilk önce elde etmek üzere; kamuya ait internet sitelerinden hangilerinde Atatürk devlete ait kaldırılmıştır?”

– Mersin

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER