CHP'den Tatil Önerisi: Her Sene 100 Bin Aileye, 5 Bin TL Turizm Desteği Verilsin
- Ekonomi

CHP’den Tatil Önerisi: Her Sene 100 Bin Aileye, 5 Bin TL Turizm Desteği Verilsin

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 2019 sezonunda büyüyen tanıdık olmayan turist talebi sebebiyle iç turizmde büyüyen tatil enflasyonunu Meclis gündemine taşıdı. Budak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, yerli turistin mağdur olmaması için hemencecik önlem alınmasını istedi.

‘EGE’DE YÜZDE 35, AKDENİZ’DE YÜZDE 45 ZAM YAPILDI’

“Otellerde 2019 sezonu için yerli turistlere ayrılan payın azaltıldığı, Ege otellerinde yüzde 35, Akdeniz otellerinde ise yüzde 45’e varan zamların, sezon yaklaştıkça yüzde 60’lara hatta yüzde 100’lere ulaşacağı açıklama edilmektedir” diyen Budak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede sözlerine şöyle devam etti:

‘100 BİN AİLEYE 5 BİN TL DESTEK VERİLSİN’

“Yurt açık havada en az ücretle geçinen, Türkiye’de geldiği otelden dışarı çıkmayıp orada yiyip içen, esnafa en küçük bir katkısı bulunmayan turist profili cennet kıyılarımızın tadını çıkarırken, bizim işçimiz, emeklimiz, asgari ücretlimiz tatilin ancak hayalini kuruyor. CHP olarak her yıl olanağı bulunmayan 100 bin aileye 5 bin TL yurt içi turizm desteği verilmesini öneriyoruz. İmkanı olmayan vatandaşlarımıza verilecek böyle bir yardim, sosyal devlet olmanın da bir gereğidir.”