SON DAKİKA

Haber Rizem

CHP’de kurultay hazırlıkları

CHP’de kurultay hazırlıkları
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 17:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’de seçim heyecanı yaşanıyor. Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan başarısız sonuçların faturası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na kesilmişti.

Defalarca kaybedilen seçilmerden hastalık duyan CHP’nin muhalif kanadı, genel kurul çalışmalarının startını verdi.

CHP'de kurultay hazırlıkları

İMZALAR HAZIR

Genel komite için yapılan hazırlıklrda bugün sona gelindi. Genel kurulda Muharrem İnce’ye oy vereceğini ifade eden CHP’liler, parti içi tercih yapmak için gerekli olan imzaların tamamını topladı ve bugün imzalar dosya dosya genel merkeze teslim edildi.

İmzaların teslim edilmesinden daha sonra açıklama yapan CHP Parti Meclisi üyesi Kasıt Usluer ve beraberindeki milletvekilleri, mucizevi kurultay talebiyle 630 imza toplandığını bildirdi.

CHP'de kurultay hazırlıkları

DOSYALAR GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

CHP Parti Meclisi üyesi Maksat Usluer ve beraberindeki milletvekilleri, olağanüstü kurultay için topladıkları imzaları adamak için CHP Genel Merkezi’ne geldi. Genel merkeze gelirken dikkatlerden kaçmayan unsur partililerin ellerindeki dosyalar oldu.

CHP'de kurultay hazırlıkları

Dosyalar konusu ise Kemal Kılıçdaroğlu için tarihin tekerrür etmesi konusunu yeniden hatırlattı. 2009 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na namzet olan Kılıçdaroğlu, 2010 yılında partinin içi seçimde başkan olarak seçilmişti. O dönemde Kılıçdaroğlu, arasında Başkan Erdoğan’ın da bulunduğu çoğu siyasi hakkında asılsız ithamlarda bulunarak kendi PR’ını yapmış, bu çalışmalarda da kullandığı “mavi dosya” arma haline gelmişti.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER