SON DAKİKA

Haber Rizem

CHP’de imza veren delegelerin listesi çıkarıldı

CHP’de imza veren delegelerin listesi çıkarıldı
Bu haber 05 Ağustos 2018 - 11:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’li muhaliflerin imzaları teslim etmesinin arkasından CHP Genel Merkezi’nde egzersiz yapıldı ve imza veren delegelerin illere göre dağılımının listesi çıkarıldı.

5 İLDEN İMZA ÇIKMADI

Ortaya meydana çıkan listeye göre, 81 ilin 76’sında muhalifler kurultay için imza topladı. Yalnızca Kılıçdaroğlu’nun memleketi Tunceli’nin de arasında bulunduğu Şırnak, Amasya, Çankırı, Sinop’tan imza veren olmadı.

NEREDEYSE TÜM İLLERDEN İMZA VAR

Sabahtan Gazetesi’nden Erhan Öztürk’ün haberine kadar; Muharrem İnce’nin memleketi Yalova ile Sakarya, Manisa, Kilis, Aksaray, Bartın, Batman, Bilecik, Düzce ve Hakkari illerinde muhalifler tulum çıkardı.

Listeye göre CHP’de 144 milletvekilinden 10 milletvekili ile 60 karakter Parti Meclisi’nden 12 üye doğaüstü kurultayın toplanması için imza verdi. 15 karakter Yüksek Disiplin Kurulu’ndan ise 4 üye mucizevi kurultayın toplanmasını istedi.

CHP'de imza veren delegelerin listesi çıkarıldı

ÜÇ BÜYÜK ŞEHİRDE FİRE

MAKSIMUM delegeyle kurultayın kaderini etkileme şansına sahip İstanbul, Ankara ve İzmir’deki tablo da ortaya çıktı. 7 ay önce yapılan kurultayda Kılıçdaroğlu’nun yanında ağırlıklı olarak saf tutan üç büyük şehirde bu kez genel merkezin büyük oranda fire vermesi dikkat çekti.

171 delegenin bulunduğu İstanbul’da kurultay toplanması için 71 vekil imza verirken, Trabzon’da 11 delegenin 10’u, Konya’da 27 delegenin 20’si, Kocaeli’nde 22 delegenin 14’ü, Ardahan’da 4 delegenin 3’ü, Samsun’da 17 delegenin 14’ü, Bursa’da 35 delegenin 22’si, Denizli’de 14 delegenin 13’ü, Diyarbakır’da 22 delegenin 15’i, Adana’da 25 delegenin 9’u kurultay için imza verdi.

61 delegesi yer alan Ankara’da 23 delege olağanüstü kurultay için imza verirken, 52 delegesi yer alan İzmir’de 26 delegenin yani, delegelerin yarısının mucizevi kurultay için imza vermesi uyarı çekti. Özellikle CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın İzmir’den aday olmaması için kulis yapan il teşkilatının kurultay için imza vermesi Özkan’a tepki olarak yorumlandı. Kılıçdaroğlu’nun safında net duruş sergileyen İstanbul’da da fireler beklenenden yüksek çıktı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER