SON DAKİKA

Haber Rizem

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum kayda değer projeleri anlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum kayda değer projeleri anlattı
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 12:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bakan Murat Kurum, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir basın toplantısı düzenledi.

Kurum: Üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz

Kurum, dün Ordu ’da yaşanan sel felaketiyle ilgili bakanlığın üstüne ne düşüyorsa yapacağını söylerken, “Ordu ’da meydana gelen sel felaketinde hasar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bakanlığımıza ait arkadaşlar ekiplerimiz orada sahada zorunlu çalışmaları yapıyorlar. Valimizle bende görüştüm bizzat. Bakanlık olarak üstümüze düşen neyse bu görevlerimizi hasar gören vatandaşlarımızın zarardan asgari şekilde etkilenmesi için yerine getireceğiz. Cuma günü bakanlık ve yan kuruluşlarımızla orada olup yapılacak ne varsa seri bir şekilde yapma gayreti içine gireceğiz.” biçiminde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum önemli projeleri anlattı

“4 KATLI BİNALARLA ÇAĞDAŞ ŞEHIR”

Kurum ayrıca Kanal İstanbul projesiyle ilgili de merak edilenleri yanıtlayarak şu açıklamalarda bulundu: “Birinci eylemimimiz 42 kilometre uzunluğunda Kanal İstanbul projesi… Kanalın her iki tarafında yatay mimarinin etken olduğu 4 katı geçmeyen içinde fuar, üniversite alanlarının, sosyal donatı anlamında aklınıza gelen ne varsa bunlarında içinde barındırıldığı çağdaş butik iki büyük kasaba kurma arzusundayız. Örnek şehircilik diyeceğimiz bir şehircilik anlayışıyla bu projeyi hayata geçirmeye çalışacağız. İstanbul’da yıkılması gereken binalar bu bölgeye revize edilecek.”

“33 INSANLAR BAHÇESİ YAPIYORUZ”

Halk Müziği bahçesi projesinde çalışmaların devam ettiğini belirten Kurum, “Cumhurbaşkanımız büyük bir vizyon çizdi tüm şehirlerimizde ahali bahçesi yapma yolunda karar aldık. Bizim de 100 günlük eylem çerçevesinde 18 ilimizde 33 halk bahçesi yapıyoruz. 22 tane halk bahçesini projelendiriyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER