SON DAKİKA

Haber Rizem

Ceren Hindistan: Kızımın karnındaki kitleyi ayrım ettim

Ceren Hindistan: Kızımın karnındaki kitleyi ayrım ettim
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 15:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öncesinde meslek adamı Ümit Aslan’la yaşadığı ilişki, sonrasında ise kızı Arya’nın sıhhat problemleri ile gündem olan Ceren Hindistan, 2.Sayfa programına davetli oldu.

İşte Ceren Hindistan’ın açıklamalarından ara başlıklar..

“En büyük kıskançlığım, huzursuzluğum, Arya ’nın babasının arabalarını parçaladım. Hamileydim, evde gıda bir şey yoktu. Aradım, ‘Sen bana ne yiyeceksin diye sormadan, nasıl arkadaşlarınla barbekü partisine gidersin? Eve gelip beni doyuracaksın ’ dedim. Daha Sonra elimde anahtarla galeriye gittim. Dört tane arabayı çizdim. Daha Sonra 1 ay otelde kaldım. Elinde silahla geldi, ‘Antalya ’yı terk edeceksin ’ dedi. Arkadaşlarımın isimleriyle otele girdim beni bulamasın diye.

“HAMİLEYKEN SÜREKLI DAYAK YEDİM”

Hamilelik döneminde 7-8 defa dayak yedim. Bence çocuk düşsün diye yaptı. Kemerle dayak yedim. Yerlerde sürüklenerek dayak yedim. Karakola gitmeyeyim diye elimden çantam, cep telefonum alınarak galeride müdürlük yapan adamın evine kapattılar beni. Sabahın 5 ’inde kaçtım. Yüzüm tanınmayacak halde… Üstüm başım yırtık…

“TUTUNDUĞUM ILK DALDI”

Benim Instagram hesabımı kendi kullanıyordu. Beni dövüp, özür dilemek için çiçek gönderiyordu. Ben bir önceki ilişkimden kötü çıkmıştım. Ayrılık sonrası anında gidip hemencecik evlenmişti. Benim tutunduğum birincil daldı. Aşık değildim, sevmeye çalıştım sevemedim. Gitmeye çalıştım, gidemedim de…

Ne süre ama çocuğu nüfusuna aldı ben Arya ’yı alıp aileme kaçtım. Ben bilimsel yönünü bilmiyorum lakin doktorlar ‘kızının yaşadığı problemlerin sebebi yaşadığın kötü gebelik olabilir ’ dediler.

“3 GÜN DINGIN KALDI”

23. haftada 3 gün hareketsiz kaldı benim kızım. Ultrasona yanıt vermedi. 6 ay oldu biz hastalığı atlatalı, 5 yıl içinde nüksetmezse bizim için tekrar olacak. Biz hastaneye gittiğimizde kızıma ‘burası otel ’ dedim.

“KAN BASINCI ALETİNE BALON DİYORDUK”

Kan Basinci ölçme aletine balon diyorduk. Ateş ölçme aletine alo alo diyorduk. Radyoterapi alıyor uyuya kalıyor. Kemoterapi alıyor bezginlik düşüyor. Uyandırmaya çalışıyoruz. Bu rahatsızlık kanlı idrarla ortaya çıkarmış. Arya da hiç böylece bir şey olmadı.

Bir gece ateşlendi, doktora götürdüm ‘viral enfeksiyon ’ dediler. Sabaha karşı kustu. Arkadaşımı aradım. ‘Karnı aç olduğu için dudaklarının rengi gitmiştir ’ dedi. Çorba yaptım. Sonra karnını ovalamaya başladım azıcık uyuyalım mı diye. Tuğla gibi bir şey vardı. Hemen Arya ’yı alıp hastaneye koştum, doktora… ‘Bağırsak düğümlenmesi olabilir ’ dedi.

“YARIM SAAT BAKTILAR”

Hamilelikten biliyorum ultrason 2-3 dakika sürer bırakırlar. Yarım saat baktılar. Hekim beni diğer bir yere yönlendirdi. Yukarıya çıktık. ‘Sabahtan 08.00 gibi tekrar bakacağız ’ dediler. ‘10 cm ’lik bir şey görüyorum. Bu çok adi bir şey değil ’ dediler. Biz karşısında hastanenin kanbilim bölümüne gittik. Ne vakit oysa tümörün boyutunu küçülttüler o zaman ameliyatla aldılar.

“İNSAN KENDİ SINAVINI KENDİ YARATIRMIŞ”

İnsan kendi sınavını kendi yaratırmış. Ben Kartal Bebek ’in fotoğrafına bakıp ‘Allah ’ım sen bu kadına nasıl bir acı verdin ama, bu bayan ayakta durabiliyor’ dedim. 5 saat daha sonra kızımın kanser olduğunu öğrendim.

“BABAM DA AYNI GÜN SAÇINI KAZITTI”

Arya ’ya ‘Şimdi saçlarını keseceğiz daha gür çıkacak. Elsa ’nın saçları gibi olacak ’ dedim. Babam da benzer gün saçlarını kazıttı. Birincil saçlarını koyduğum tahta bir sandık vardı. Kesilen saçlarını da o sandığa koydum.

“BİZ HASTANEDEYKEN BABASI ŞAMPANYA PATLATIYORDU”

Arya ölümcül enfeksiyon geçirdiğinde yeni yıl gecesi ecza depolarını açtırırken, babası şampanya patlatıyordu. Fakirlik davası açmadım, iştirak davası açmadım. Tenezzül etmedim. Kızımın sağlık durumu sigortasını ben yaptırdım. Hastaneye onun kadar ödenmiş 5 kuruş değil. Olur Ya bir kere 1000 – 1500 TL ambulans parasını ödemiştir.

Biz basından çok gizledik. Ben o dönem Instagram hesabımı kapattım. Hastane bize dava açtıktan sonradan basının haberi oldu. Kızının sağlığını önemsemeyen bir anne oldum. Ondan sonra çıkıp konuştum.

Radyoterapi, kemoterapi tabii ama de aldı.Biz diğer hastaneye geçtik ama tedavisi hep devam etti. Ben bu çocuğu düşünmesem ilk gün hastaneden alırdım. Yaşamayan anlamaz.

“4.5 AYLIK HAMİLEYKEN UMREYE GİTTİM”

Umreye gittiğimde karnımda 4,5 aylıktı. Ben Kabe ’ye dokunduğumda ‘Allah ’ım ne olur çok dinç bir kız olsun’ dedim.

“BABASINI HİÇ SORMUYOR”

Babasını hiç sormuyor, benim babama ‘baba ’ diyor çünkü. Ben bu adamı havalimanından alıyorum. Arkadaki koltukta Arya ile oturuyor. Alıp onları Polonezköy ’e, Beykoz ’a götürüyorum. Mangal yaptırıyorum. Gezdirip, havalimanına bırakıyorum. Diğer kızınla niçin tek bir fotoğrafın değil. O çocuğun suçu, günahı ne?”

Ceren Hindistan: Kızımın karnındaki kitleyi fark ettim

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER