Çayeli İçin Çaldılar ve Söylediler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’nin Çayeli ilçesinde müzik öğretmenliği icra eden Oğuzhan Bektaşoğlu, memleket hasreti çeken gurbetçiler için Çayeli’nde yaşayan 16 şahıs ile beraber bir klip hazırlayarak adını de ‘Çayeli için çal’ verdi.

Mevzu Rize’nin Çayeli ilçesi olunca hazırlanan klip için ‘Çayeli’nden öteye’ parçası seçilerek hazırlıklara başlandı. Ortalama 9 ay devam eden emek harcamalar neticesinde ise ortaya bir klip çıkartıldı. Ortaya çıkan klipte ise Ulusal Eğitim Şube Müdürü’nden öğrenciye, inşaat ustasından esnafına kadar 16 şahıs hem çaldı, hem söylemiş oldu.

9 ay süresince gece gündüz hazırlandı

9 ay süresince tüm gecesinin gündüzünün bu klip bulunduğunu dile getiren Müzik Öğretmeni Oğuzhan Bektaşoğlu “Ortalama 15,16 şahıs projede yer aldı. Her kesimden arkadaşımız bu işin içinde var. İki yıl ilkin üniversite derslik dostum bu şekilde bir proje yapmıştı. 9 ay ilkin geçen mart aylarında projemize başladık ve fazlaca emek verdik. Projemizin amacı aslına bakarsak il haricinde olan hatta ülke haricinde olan memleket hasreti çeken hemşehrilerimizin bu videoyu izleyerek bir nebze olsun bu hasretliğini gidermeleri. Elimizde olan kısıtlı imkanlarla en iyisini hayata geçirmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

İnşaat ustası da klipte şarkı söylemiş oldu

Hazırlanan klipte şarkı söyleyen İnşaat Ustası Orhan Ateş ise “Ben bir inşaat ustasıyım. İnşaatta söylemekle, klipte söylemek, oynamak halkın önünde çıkmak değişik bir duygu” ifadelerini kullanırken Büyükköy Belediyesi’nde çalışan Ramazan Çepni ise “bu şarkıyı söylemek fazlaca zor, kolay değil kısaca burada hata yapmayacaksın” dedi. – RİZE