Ayder de Kış Bir Başka Güzel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

RİZE (İHA) – Türkiye’nin ve Rize’nin en mühim gezim merkezlerinden olan Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası yaz mevsiminde olmasıyla birlikte kışın da görüntüsüyle büyülüyor.

Sonbaharın renklerini halen bünyesinde taşıyan, yağan kar ile ayrı bir güzelliğe de bürünen Ayder’i ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, hem tabiatın benzeri olmayan güzelliği karşısında foto safari yapıyor hem de sevdikleriyle piknik yapmış olup tulum eşliğinde horon oynayarak organik güzelliklerin tadını çıkartıyor. Hafta sonu tatilini yemyeşil bir tabiat ortamında ve şehrin gürültüsünden uzakta, ailece geçirmek isteyenlerin tercihi olan Ayder Yaylası, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor.

Öte taraftan yeşille beyazın birleştiği Ayder Yaylası’na gelen yerli ve yabancı turistler tabiatın tadını çıkartırken, her yıl geleneksel olarak meydana gelen Kardan Adam Şenlikleri’nin 12.’si ise önümüzdeki Ocak ayında gerçekleşecek. Vatandaşların kardan adam yapmış olduğu, şambrellerle kaydığı şenlikler 26 Ocak Cuma günü başlamış olacak, 3 gün sürecek ve 28 Ocak Pazar günü gerçekleşecek konserlerle sona erecek. Bin 350 rakımda gerçekleşecek şenliği her yıl olduğu benzer biçimde bu yılda renkli görüntülere sahne olması planlanıyor. – RİZE