SON DAKİKA

Haber Rizem

Bursa Insanlar Bahçesi’ne Bakan Kurum’dan Bütün Anekdot

Bursa Insanlar Bahçesi’ne Bakan Kurum’dan Bütün Anekdot
Bu haber 09 Eylül 2018 - 12:50 'de eklendi ve 166 views kez görüntülendi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski stadyum meydanında oluşturulacak ‘Millet Bahçesi Projesi’ hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u bilgilendirdi. Doğal ortamın oluşturulacağı ve aşağı 400-450 araçlık otoparkın yer alacağı proje, Bakan Kurum’dan bütün anekdot aldı.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bursa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından eski stadyum meydanında oluşturulacak Insanlar Bahçesi Projesi hakkında bilgilendirildi. Dobruca Sosyal Tesisleri’nde konsept projenin detaylarını anlatan Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ziyareti esnasında gündeme gelen projede çalışmaların devam ettiğini söyledi. Eski stadyumun kaldırılmayarak yalnızca tribünlerin düzenlediğini belirten Başkan Aktaş, çevre düzenlemelerinin ortama öbür bir hava kattığını ifade etti.

“Çekim merkezi olacak”

Meydandaki kot farkını ortadan kaldırarak, altına 400-450 vasıta kapasiteli otopark yapmayı planladıklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Meydanın daha alçak kısmı otopark olurken üstteki kısmında Insanlar Kıraathanesi, sıcak su çeşmesi ve ‘tek irk, tek sancak, tek vatan, tek devleti temsilci bir anıt yer alacak. Halkımız Insanlar Kıraathanesi’ne gelip zaman geçirecek. Öteki yanlamasına sıcak su bölgesini temsil edecek çeşmeden de vatandaşımız istifade edecek. Gelen misafirlere de manâlı bir değerimizi tanıtmış olacağız. Tüm siyasi partilerin mitinglerini yaptığı alanı halkımız spor ve hoş süre vermek için kullanıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak öbür aktivitelerimizi de burada gerçekleştiriyoruz. Halk Müziği Bahçesi projesiyle halkımız şehrin kalbindeki alandan daha artı yararlanacak. Önemli bir çekim merkezi olacak” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, projenin çok uygun olduğunu söyleyerek, beğendiğini dile getirdi. Bursa’nın tam göbeğindeki alana kazandırılacak Irk Bahçesi ve Irk Kıraathanesi’nin güzel proje olduğunu belirten Bakan Kurum, alt kısımda yapılacak otoparkın da şehrin önemli bir ihtiyacını karşılayabileceğini ifade etti. – BURSA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER