SON DAKİKA

Haber Rizem

Burhanettin Kocamaz: Hdp Hariç Diğer Partilerden Gösteri Geldi

Burhanettin Kocamaz: Hdp Hariç Diğer Partilerden Gösteri Geldi
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:44 'de eklendi ve 96 views kez görüntülendi.

MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti’nin lokal tercih için Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Burhanettin Kocamaz, “HDP hariç diğer siyasi partilerin hepsinden ‘Bizimle beraber ol, göreve devam et’ şeklinde ziyafet geldi. Lakin biz Sayın Meral Akşener ve ekip arkadaşlarının çağrısına uyarak, iyilerle birlikte olmaya karar verdik” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, 31 Mart 2019’da yapılacak lokal seçim için İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu duyurulduktan sonradan tercih startını ‘Çeyrek yüzyıllık hizmet aşkıyla sizlerle birlikte Mersin daha iyi olacak’ sloganıyla Tarsus’tan verdi. İlçe sakinlerinin davul ve zurna çaldırarak, coşkuyla karşıladığı Kocamaz, İYİ Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Halka hitabında 25 yıl baştan başa Mersin’e hizmet ettiğini dile getiren Kocamaz, “Hizmet aşkımızı ve halkımızla bütünleşmemizi bir türlü hazmedemeyenler; bizi dışlarcasına, bizi az kalsın kapının kenarına itercesine halktan koparmaya çalıştılar. Bu kadar uzun zaman halka hizmet eden bir kişinin böyle bir vefasızlığa uğratılmaya çalışılmasını vatandaşımız zeka kabul etmedi ve birincil günden bu yana bize yoğun bir zorlama başladı. Mutlaka bitmiş namzet olmamız hatta bu vefasızlığı yapanlara hesap sormamız gerektiğini açıklama ettiler. HDP hariç öteki siyasi partilerin hepsinden ‘Bizimle beraber ol, göreve devam et’ biçiminde eğlence geldi. Ama biz bizim yapımıza uyan, benzer düşünceleri yıllardan beri paylaştığımız ve halen de benzer düşünceleri ayakta tutabilmek için yola çıktığımız Sayın Meral Akşener ve ekip arkadaşlarının çağrısına uyarak iyilerle birlikte olmaya karar verdik” diye konuştu.

‘GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN’

Kendisine ve çalışma arkadaşlarına farklı alanlara yönlendirilmiş kumpaslar kurulduğunu savunan Başkan Kocamaz, “Başlangıçta hepimiz bunu bir şer gibi gördük; fakat ben o kadar inanıyorum ama Cenab-ı Allah bunu 31 Mart’ta hayra dönüştürecek. Allah doğrularla beraberdir. Arkadaşlarımız bizim bilgimiz dıştan bir platform oluşturarak Mersin ve Türkiye genelinde, ‘Burhanettin Kocamaz yalnız değildir’ dediler. Bu halka çığ gibi büyüdü. İYİ Parti çatısı aşağı bu yolun açık olduğunu gördük ve yola çıktık. İnşallah Rabb’im bizleri mahcup etmeyecektir. 31 Mart’a değin sürdüreceğimiz mücadelesi ile birlikte hedefimize ulaşacağız. Gazamız kutsal olsun” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca ise Başkan Kocamaz ile birlikte çıktıkları yolda Mersinlileri daha iyi günlerin beklediğini, 31 Mart’ta tercih edilmeleri halinde Kocamaz kadar bugüne kadar verilen hizmetlerin artarak, devam edeceğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER