SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Sakin: İstanbul’un Malazgirt’te sorumluluğu var

Başkan Sakin: İstanbul’un Malazgirt’te sorumluluğu var
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 21:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin destekleriyle düzenlenecek kutlamaların tanıtım toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Muş Valisi Aziz Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek katıldı.

“YALNIZCA MUŞ İÇİN DEĞIL TÜRKİYE İÇİN KAYDA DEĞER BİR ETKINLIK”

Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sakin, 1071 yılında kazanılan Malazgirt zaferinin Anadolu ’nun kapılarını Türklere açarak bir açılış olduğunu söyledi. Malazgirt Zaferi anma törenine büyük yardım verdiklerini belirten Başkan Uysal, “Okçular Vakfı geçen yıl bu faaliyeti yaparken Malazgirt ilçesi ile başkanı olduğum Başakşehir ilçemiz kardeşti. Malazgirt Zaferi’ni ülkenin gündemine getirenlere teşekkür ederim. Organizasyona İstanbul Büyükşehir olarak yardım veriyoruz. Organizasyon sadece Muş için değil, Türkiye için yapılan önemli bir faaliyet” dedi.

Bu yıl yapılacak etkinliklerin geçen yıldan daha ayrıntılı olacağını açıklayan Mevlüt Sakin, “Malazgirt, bu milletin başlangıcı, Anadolu’ya girişi. Her yıl burada olacağız. Burada kayda değer olan İstanbul’da yaşayanların 1453’ten önce 1071’in olduğunu hatırlaması. 1071 Malazgirt’in hatırlanması anlamında İstanbul’un büyük sorumluluğu var. Malazgirt başlangıcı olmasa 1453 olmazdı. O olmasa bugün ülkemiz olmazdı” ifadelerini kullandı.

BİLAL ERDOĞAN: “BİRLİK RUHUNU DÜNYAYA HAYKIRACAĞIZ”

Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan da, 26 Ağustos’ta Malazgirt’te Türkiye’nin birlik tablosunu tekrar dünyaya haykıracaklarını söyledi. Erdoğan, “Malazgirt’in şehit kanlarıyla sulanırken cephede Türk, Kürt, Arap ve ümmet bir arada bulundu. Anadolu toprakları böylelikle sahiden İslam ümmetinin de vatanı oldu. Cumhurbaşkanımızın dediği ‘tek halk, tek sancak, tek vatan, tek devlet’ anlayışı bin yıl önceki ruha yaslanmaktadır.”

Başkan Uysal: İstanbul'un Malazgirt'te sorumluluğu var

OKÇULAR VAKFI BAŞKANI YILDIZ: “BU MİLLETE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER”

Okçular Vakfı Başkanı Yıldız ise, “Milletimiz için ağustos ayı galibiyet ayıdır. Ahlat’ta başladı Malazgirt’te dünyanın tanık olduğu en büyük zaferle Sultan Alparslan Anadolu’yu vatan olarak bizlere bıraktı” diyen Yıldız, Alparslan’ın torunları olarak Malazgirt Zaferi ile vatan şuuruna daima birlikte varacaklarını dile getirdi.

Başkan Uysal: İstanbul'un Malazgirt'te sorumluluğu var

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER