SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Erdoğan’dan, Tarihi Irtifa Sonrası İdlib Açıklaması: Böyle Bir Oyunun Ortağı da Seyircisi de Olamayız

Başkan Erdoğan’dan, Tarihi Irtifa Sonrası İdlib Açıklaması: Böyle Bir Oyunun Ortağı da Seyircisi de Olamayız
Bu haber 08 Eylül 2018 - 8:36 'de eklendi ve 210 views kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından Türkçe, İngilizce, Farsça ve Rusça mesajlar paylaştı. Erdoğan, “Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız.” ifadelerini kullandı.

“SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKTIK”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, “Türkiye olarak, her tarafta beri Suriye’de akan kanın durması için uğraş ettik. Hiçbir fark gözetmeden Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Dün olduğu gibi bugün de tek bir Suriyeli kardeşimizin zeka burnunun kanamasını istemiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan’ın mesajları şöyle:

Türkiye olarak, bitmiş beri Suriye’de akan kanın durması için çaba ettik. Hiçbir fark gözetmeden Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Dün olduğu gibi bugün de tek bir Suriyeli kardeşimizin zeka burnunun kanamasını istemiyoruz.

“SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE YÖNELIK HASSASİYETİMİZDEN KAYNAKLANIYOR”

Bugün aziz kardeşim Sayın Ruhani’nin ev sahipliği ve değerli dostum Sayın Putin’in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye-Rusya-İran üçlü Zirvesine atfettiğimiz siklet Suriyeli kardeşlerimizin geleceğine karşin hassasiyetimizden kaynaklanıyor.

“SURİYELİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ HİÇE SAYAN YÖNTEMLER AVANTAJ SAĞLAMAYACAKTIR”

Bugün gerçekleştirilen Tahran Zirvesinde Türkiye, Suriyeli sivillerin can güvenliğini hiçe sayan yöntemlerin, teröristlerin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir fayda sağlamayacağını dobra dobra ifade etmiştir.

Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, biz böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız.

“İDLİB MESELESİ, YENİ ACILARA MAHAL VERMEDEN ÇÖZÜLMELİDİR”

İdlib meselesi, yeni acılara, yeni gerginliklere, yeni sıkıntılara mahal vermeden Astana ruhuna vefalı kalınarak çözülmelidir. Astana’da mutabakata vardığımız ilkelerin muhafazası, Suriye krizine sürdürülebilir siyasi çözüm bulunması bakımından da mühimdir.

Terörle uğraş kisvesi altında sahada oldu-bittilere gidilmemesi, Suriye’nin toprak bütünlüğü ile komşu ülkelerin ulusal güvenliğini zayıflatmayı amaçlayan ayrılıkçı gündemlere aleyhinde durulması gerekmektedir.

“3,5 MİLYONU AŞKIN SURİYELİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN BİR ÜLKEYİZ”

3,5 milyonu aşkın Suriyeliye ev sahipliği yapan bir ülke olarak, mültecilerin gönüllü ve güvenli biçimde geri dönüşlerinin sağlanması ve Suriye ihtilafına bütün paydaşların iki taraflı bir zeminde buluştuğu kalıcı bir çözüm bulunması için çalışmaya devam edeceğiz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER