SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Erdoğan: S-400’lere ihtiyacımız var

Başkan Erdoğan: S-400’lere ihtiyacımız var
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 11:41 'de eklendi ve 133 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Astsubay Mezuniyet Töreni ’nde kayda değer talimat yaptı.

Erdoğan açıklamasında ABD ’ye fazla sert mesajlar vererek “Biz anlaşmanın gereği 900 milyon dolar ödeme yaptık. F35 ’lerin bize verilmesi gerekiyor. Verilir verilmez… Bundan Böyle dünya tek ülkeden ibaret yok. Orası vermezse biz başka ülkeden bunları tedarik ederiz. Ya Da üretiriz” biçiminde konuştu.

“BU DA GEÇER YAHU”

Döviz kuruyla ilgili olarak da, “Terör örgütleri eliyle, içimizdeki ihanet çetesiyle yapamadıklarını, döviz kurunu döviz kurşunu haline getirdikleri ekonomi silahıyla yapmak istiyorlar. Türkiye bu saldırının da üstesinden gelecektir. “Döviz kuru ne olacak” diye soranlar varsa onlara verecek cevabımız şudur: Bu da geçer yahu…” dedi.

İşte Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“TSK’da astsubaylık kritik bir görevdir. 15 Temmuz kıyamının amblem ismi Ömer Halisdemir kardeşimiz de bir astsubaydı. Ordumuza astsubay olarak katılıp sonradan subaylığa geçen ve general rütbesine yükselen kardeşlerimiz var.

“TSK DÜNYANIN EN KÖKLÜ VE YAYGIN ORDUSUDUR”

Subaylarımız, astsubaylarımız ve bilirkişi personel yapısıyla TSK bölgesinin ve dünyanın en zinde orduları başında gelme konumunu kesintisiz tahkim ediyor. TSK dünyanın en köklü, yaygın ordusudur.

Cumhurbaşkanlığı forsumuzda temsilcilik edilen devletimizin en önemli özelliği sağlam bir ordu düzenine sahip olmalarıdır. Kendilerinden kat be kat düşmanları hep yenilgiye uğratmıştır. Bunun en çarpıcı örneklerinden biri de Malazgirt Zaferi’dir. Aslında milletimizin tamamı ezanı, bayrağı, vatanı, devleti tehlikeye düştüğünde cesaretle mücadeleye atılmaktan çekinmeyecek cesarettedir.

“ONURLU BİR KURUMUN KAPISINDAN ILK ADIMI ATIYORSUNUZ”

Sizler bugün milletimizin “peygamber ocağı” diyerek gönlündeki yeri ifade ettiği böyle şerefli bir kurumun kapısından ilk adımı atıyorsunuz. Gazilik veya şehitlik unvanlarının anlamını hiçbir fiziksel değerle tanım olabilmek mümkün değildir. Üniversitemizin ve yüksek okulumuzun tüm eğitim-öğretim kadrosuna da şükranlarımı sunuyorum.

“TERÖRLE MÜCADELENİN BEDELİNİ EKONOMIK SALDIRILARLA ÖDÜYORUZ”

Milletlerin tarihinden dönüm noktaları vardır. Bizim tarihimizde de pek çok dönüm noktamız var. Son yıllarda yaşadığımız hadiseleri böyle bir dönüm noktası olarak görüyorum. Ülke ve halk müziği olarak tercihimizden asla pişman değiliz. Bugün her zaman birlikte başı dik, alnı açık şekilde geleceğimize umutla bakıyor olabilmemizi bu durumumuza borçluyuz. Bunun bir bedeli var. Terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadelede gazilerle, şehitlerle ödüyoruz. Kimi vakit haksızlığa, ayrımcılığa uğrayarak ödüyoruz. Son günlerde olduğu gibi idareli saldırılarla ödüyoruz.

Türkiye’nin sınırları içinde ve dışarıda karşılaştığı saldırıları, riyakarlığı adalet edecek sorumluluğu bulunmuyor.

“MESELE TÜRKİYE OLUNCA İŞİN RENGİ DEĞİŞİYOR”

Terörle uğraş konusunda bizden istenen nedir? Bütün terör örgütleri ülkemizi taciz etsin, biz elimiz kolumuz alt oturalım, böylece mi? Bunlarla stratejik ortaklığımız da var. Terörle çaba herkese hak gözüküyor, mesele Türkiye olunca işin rengi değişiyor.

“BİZE PARAYLA SATMADIKLARINI TERÖR ÖRGÜTLERİNE BEDAVA VERDİLER”

Suriye’den ülkemize yapılan saldırılar aleyhinde neredeyse yalnız bırakılmış ülkeyiz. Kendimizi koruyabilmemiz için ihtiyacımız olan füze savunma sistemlerini olmadık bahanelerle bize verilmedi. Parasıyla satmadıkları silahları terör örgütlerine bedava verdiler. Topraklarımızı korumak için alternatif arayışına girdiğimizde de sakın ha diyorlar. Bizim bu tür dayatmaları kabul etmemiz mümkün değildir.

“TÜRKİYE’NİN S-400’LERE İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin S-400’lere ihtiyacı var, en kısa zamanda alacağız. Türkiye’nin F-35’lere de ihtiyacı bulunuyor. Verdikleri takdirde anlaşmaya uyduklarının bir ispatıdır. Biz ortaklığımızın gereği 900 milyon dolar ödeme yaptık.

İnsansız hava araçlarını vermediler şu anda biz üretiyoruz. Bu teröristleri bunlarla vuruyoruz.

“DIĞER ÜLKELERLE DE MESLEK BİRLİĞİNE İHTİCAMIZ VAR”

Türkiye’nin ABD ile olduğu meslek birlikleri gibi diğer ülkelerle iş birliklerine ihtiyacı var. Bugüne değin ikili ya da çok taraflı ilişkilerimizde sözümüzü tutmazlık etmedik, riyakarlık yapmadık. Lakin bize hepsi yapıldı. Buradan alnın akıyla çıkacak tek ülke Türkiye’dir. Ayrıca Avrupa ayrıca ABD tekrar tekrar sınıfta kalmıştır. ABD’nin yalnızca Suriye konusunda bize verip yerine getirmediği sözleri saymaya kalksam kimsenin yüzümüze bakacak hali kalmaz.

Hukuk içinde devamlı davayı ederek Türkiye’yi idareli yaptırımlar altına sokmayı hiçbir şekilde açıklamak mümkün değildir.

“AB ÜYELİĞİNDE O KRİTERLERİ NASIL FIRILDAK GİBİ DÖNDÜRDÜKLERİNİ BİLİYORUZ”

AB üyeliğinde o kriterleri nasıl fırıldak gibi döndürdüklerini biliyoruz. Ekonomi konusunda yaşananları bunlardan egemen görmüyoruz. Her şey anlaşılır biçimde besbelli. Biz fazla ve eksilerimizin farkındayız. Döviz kurundaki değişkenlik ülkemize yönelik bir operasyondur. Terör örgütleriyle, ihanet çeteleriyle yapamadıklarını döviz kurşunu haline getirdikleri ekonomi silahıyla yapmak istiyorlar. Türkiye bu saldırının da üstesinden gelecektir.

Ne yaparlarsa yapsınlar 2023 hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecekler. İhracatımız, istihdamımız artmaya devam ediyor. Turizm, ticaret tarihi rekorlar kırdı. Bu da geçer yahu! Ekonomi yönetimimiz gereken bütün tedbirleri alıyor, temasları kuruyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER