SON DAKİKA

Haber Rizem

7 Sene Önce 60 Tavukla İşe Başlayan Acemi Adam, Büyük Galibiyet Yakaladı

7 Sene Önce 60 Tavukla İşe Başlayan Acemi Adam, Büyük Galibiyet Yakaladı
Bu haber 31 Ağustos 2018 - 11:41 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde yaşayan Şenel Korkmaz, 7 yıl önce 60 tavukla başladığı işinde azmi ve başarısıyla adından söz ettirmeyi başarırken, çevresine de örnek oldu. Korkmaz, ” Bu işe başladığımda köy tavukçuluğuyla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Veri ve birikimim arttıkça 60 tavuk, yıllar geçtikçe arttı ve bugünkü ülkü geldi.” dedi.

KÖY TAVUKÇULUĞUNDA BÜYÜK BAŞARI

Yıllarca yurt dışarıda yaşamış Şenel Korkmaz, memleketine emin dönüş yaparak köy tavukçuluğuna başladı. Geçen sürede köy tavukçuluğu işinde büyük başarı yakalayan Korkmaz, şimdilerde yüzlerce tavuğuna baba şefkatinde alaka gösteriyor.

”KÖY TAVUKÇULUĞUYLA İLGİLİ HİÇBİR ŞEY BİLMİYORDUM”

İlçenin Karakiraz Mahallesi’nde yaşayan Şenel Korkmaz, köy tavukçuluğu ve yumurtacılığı işine 7 yıl önce girdiğini söyledi. Daha öncesinde tavuk yetiştiriciliğiyle ilgili hiçbir tecrübesi olmadığını dile getiren Korkmaz, “Yurt dışından muhakkak dönüş yaparak 2011 yılında köyümde 60 tavukla köy tavukçuluğuna başladım. Bu işe başladığımda köy tavukçuluğuyla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Bilgi ve birikimim arttıkça 60 tavuk, yıllar geçtikçe arttı ve bugünkü ülkü geldi.” dedi.

MAHALLEDE KÖY TAVUKÇULUĞUNUN ÖNCÜSÜ OLDU

İşinin çoğu kişiye misal olduğunu kaydeden Korkmaz, “Mahallemde yaptığım köy tavukçuluğuyla yok olan köy tavukçuluğu yeniden canlandı. Mahallemde adeta tüm komşularım 5-10 tavukla köy tavukçuluğuna tekrar başladılar.” diye konuştu.

Korkmaz, işinde başarılı ve birilerine örnek olmanın kendisini mutlu ettiğini sözlerine ekledi. – ORDU

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER