Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü

Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü
Barbun Bolluğu Fiyatları Yarı Yarıya Düşürdü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sezon başında kilogramı 30 lira olan barbunun fiyatı, bolluk sebebiyle 15 liraya kadar düştü. Edirne Balık Pazarı esnafı Feridun Bistren, sezon başında palamut bolluğu yaşandığını, son günlerde ise bol miktarda barbun avlandığını söyledi.

BARBUN BOLLUĞU YAŞANIYOR

Bereketli bir balık sezonu geçirdiklerini ifade eden Bistren, şöyle devam etti:

“Balık sezonu fazla verimli geçiyor. Tezgahlarımızı taze balıklar süslüyor. Bugünlerde fiyatı ucuzlayan balık çeşidimiz barbun. Sezon başında palamutta yaşanan bereket şimdi barbunda yaşanıyor. Daha önceden kilosunu 30 liraya sattığımız barbunu şimdi 15 liraya satıyoruz. Fiyatı yerinde olunca vatandaşlarında ilgisi hoş oluyor. Benzer şekilde çinekop da bol çıkıyor. Onun da kilosu 25 lira. Jurnal taze balık yemeleri için herkesi pazarımıza eğlence ediyoruz.”

Bistren, hastalıklara iyi geldiğine inanılan keler balığının da alaka gördüğünü ve kilosunun 80 liradan satıldığını kaydetti.

“DAHA DA UCUZLAMASINI BEKLİYORUZ”

Balıkçı Hamza Köksoy da vatandaşların balık fiyatlarının uygun olmasından dolayı pazara ilgi gösterdiğini ifade etti.

Barbunun fiyatının önümüzdeki günlerde daha da düşebileceğini gösteren Köksoy, “30 liraya satılan barbunun fiyatı benzeri yarıya düştü. Böyle olunca talep arttı. Satışlardan fazla memnunuz. Palamut ve çinekoptan sonradan barbun yüzleri güldürdü. Ayrıca yurttaş ayrıca de bizler fiyatlardan memnunuz. Fiyatların önümüzdeki süreçte daha da ucuzlamasını umuyoruz.” diye konuştu.