SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakan Varank’tan genç girişimcilere hibe müjdesi

Bakan Varank’tan genç girişimcilere hibe müjdesi
Bu haber 02 Eylül 2018 - 13:55 'de eklendi ve 219 views kez görüntülendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya kadar genç girişimcilerin katma değeri yüksek ürünler üreterek şirket kurmasını ve ticarileşmesini sağlayan BİGG Programı ’nın 2018 yılı ikinci çağrısı yarın açılacak.

HEYET DEĞERLEME YAPACAK

Teknogirişim Sermayesi Desteği alabilmek için yapılan başvurular, akademisyen, sanayici ve yatırımcılardan oluşan bir heyet göre değerlendirilecek.

Uygulayıcı kuruluşlar ise eğitim, mentörlük, kuluçka, işbirliği ağlarının kullanımı, iş fikirlerinin doğrulanması ve girişimcinin TÜBİTAK ’a sunacağı meslek planı önerilerinin onaylanması gibi faaliyetleri gerçekleştirecek.

KULLANIM TEMALARI

“Zeki Ulaşım”, “Enerji ve Pak Teknolojiler”, “Sanayide Dijital Değişim”, “Irtibat ve Sayısal Mutasyon”, “Sağlık ve İyi Hayat” ile “Sürdürülebilir Tarım ve Besin” başlıklı tematik alanlarda başvuru yapılabilecek.

BİGG 2018 yılının ilk çağrısına 3 bin 323 girişimci başvuru formu yaptı ve 146 girişimci Tekno Teşebbüs Sermayesi Desteği almaya hak kazandı.

“YENILIKÇI ETKINLIKLER DESTEKLENİYOR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 100 Günlük İcraat Programı ’nın sıkı takipçisi olduklarını bildiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, genç girişimciler için hazırlanan yardım programına ilişkin şu bilgileri verdi: “Bakanlığımız, BİGG Teknogirişim Programı ile genç ve reformcu girişimci adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Teknoloji ve icat odaklı iş fikirleri, kaliteli istihdam oluşturacak teşebbüslere dönüşüyor. Fikirden pazara dek olan yenilikçi faaliyetler destekleniyor. Bu sayede milletlerarası rekabet gücü olan, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmet geliştirebilen açılış firmaları ekonomiye kazandırılıyor. Bu Vesile Ile nitelikli ürünlerde dış bağımlılığın azaltılmasına katkı sağlanıyor. Program kapsamında bugüne dek yaklaşık bin girişimci, şirketlerini kurdu ve fikirlerini hayata geçirdi. Yarın (3 Eylül 2018) itibariyle 2018 yılı ikinci çağrısına çıkılıyor. Girişimci adayları, onay aldıkları iş planlarıyla birlikte TÜBİTAK ’a başvurarak 200 bin TL tutarındaki yüzde 100 hibe destekten yararlanabilecek.”

İkinci çağrı için yapılan müracaatlar en seri şekilde değerlendirilirken, yardım programından faydalanmak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirler.

TEKNOGİRİŞİM SERMAYESİ DESTEĞİ PROGRAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER