SON DAKİKA

Haber Rizem

Bakan Akar: ‘İdlib Dahil Barışın Huzurun Her Tarafa Yayılması, Buradaki İnsanların Güven İçinde…

Bakan Akar: ‘İdlib Dahil Barışın Huzurun Her Tarafa Yayılması, Buradaki İnsanların Güven İçinde…
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 16:28 'de eklendi ve 134 views kez görüntülendi.

Bakan Akar: “İdlib dahil barışın huzurun her tarafa yayılması, buradaki insanların güven içinde yaşamaları, herhangi bir şekilde ülkemize karşın bir göç meydana gelmemesi için çalışmalarımız, müşterek anlayış içinde temaslarımız sürüyor”

ANKARA – Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir telefon görüşmemi oldu. Bu görüşmede gayet yapıcı, gayet artı karşılıklı bakış alışverişinde bulunduk. İdlib dahil çeşitli konularda görüşlerimizi paylaştık. Umuyorum önümüzdeki günlerde daha maddi adımlar atmak suretiyle İdlib dahil Suriye’nin kuzeyinde amaçlarımıza ulaşıp bölgede daha sakin, güvenli ve istikrar içinde olması” dedi.
Basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, sabahleyin saatlerinde Rusya Savunma Bakanı ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle İdlib konusunda bir uzlaşı olup olmadığı sorulan Akar, “Bildiğiniz gibi Rusya ile değişik düzeylerde temaslarımız devam ediyor. Suriye’nin kuzeyinde güvenliğin ve istikrarın sağlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu konudaki bakış alışverişimizi, veri alışverişimizi devam ettiriyoruz. İdlib dahil barışın huzurun her tarafa yayılması, buradaki insanların güven içinde yaşamaları, herhangi bir şekilde ülkemize karşın bir göç meydana gelmemesi için çalışmalarımız, ortak kavrayış içinde temaslarımız sürüyor. Kıymetli meslektaşım Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir telefon görüşmemi oldu. Bu görüşmede gayet yapıcı, gayet artı müşterek bakış alışverişinde bulunduk. İdlib dahil farklı alanlara yönlendirilmiş konularda görüşlerimizi paylaştık. Umuyorum önümüzdeki günlerde daha fiziki adımlar atmak suretiyle İdlib dahil Suriye’nin kuzeyinde amaçlarımıza ulaşıp bölgede daha ağırbaşlı, güvenli ve istikrar içinde olması. Astana sürecindeki belirlediğimiz esasların eksiksiz uygulanması ve insanların güven içinde evlerine dönmesini karşılamak” biçiminde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER