SON DAKİKA

Haber Rizem

Aydemir’den Bedir İmanı Vurgusu

Aydemir’den Bedir İmanı Vurgusu
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 13:23 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘İstiklal Marşımızla kaydedilen ‘Hakkıdır Hakk’a tapan milletimin istiklal’ kaydı 30 Ağustos Zaferinin betimleme ve manasıdır. Varlığını hakka adamış ulu milletimizin varoluş destanı, vatanın birliği, devletin dirliği uğrunda yeni ve tarihi bir diriliştir’ dedi.

‘ALLAH’IN RAHMETİ ÜZERLERİNE OLSUN’

’30 Ağustosta ortaya konan irade, ulu milletimizin rabiasına sahip çıkma kararlılığıdır.’ diyen Milletvekili Aydemir, ‘Bu irade İslam fazilet ve şuuru, milli irade ağırbaşlılık ve haysiyetini açıklama eder. ‘Türk Milletine kefen biçenlerin akibeti berbad olur’ gerçeğini küresel idrake 96 yıl önce bir kez daha belleten kahraman ecdadımıza, aziz şühedamıza, kutsal gazilerimize minnettarız. Allah’ın rahmeti üzerlerine olsun.’ niyazında bulundu.

AYDEMİR’DEN HAKK VURGUSU

Ulusal şairimiz Mehmet Akif’in ‘Canı, cananı, tüm varımı alsın da Hüda/ Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda’vurgusuyla tarifini bulan kırmızı çizgimiz; vatanımız, bayrağımız, milletimiz ve devletimizdir. Anadolu’yu yurt kılan Malazgirt ruhunun her daim kıyamda olduğunu, Hakka kurban bir milletin bezmi ezelde verdiği ahdinde vefalı bulunduğunu ortaya koyan 30 Ağustos Zaferi:’Zulmün topu var, güllesi var, kal’ası varsa,/Hakkın da bükülmez kolu, dönmez yüzü vardır/ Göz yumma güneşten, ne kadar nüru kararsa/Sönmez baki, her gecenin gündüzü vardır.’ Hakikatinde bir yüce milletin gönlünü buluşturmasıdır’ dedi.

‘YÜCE MİLLETİMİZ DUALI MİLLETTİR’

30 Ağustosla kaydedilen dirilişi, adalet ile batılın mücadelesi ve hakkın zaferi olarak niteleyen Milletvekili Aydemir, ‘Şükürler olsun ki dualı Yüce milletimizin dirayet, yüksek asalet ve faziletiyle ortaya koyduğu vatan yoluna can adama, hakk uğruna nefsi adama kararlılığı, bir kerre daha hakkı şampiyon, batılı zail etmiştir. Allah’ın izniyle bu realite ilanihaye kaydedilecektir.’ değerlendirmesinde bulundu.

‘İMAN BATMIŞ GÖĞSÜMÜZ GİBİ SERHADDİMİZ VAR’

Batıl zihniyetin 15 Temmuz’da da ulusal iradeyi yok etmek, vatanın birliği, devletin dirliğini sonlandırmak ihanetini sahnelemek istediği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kaydedilen tarihi bir duruş, ulusal uyanış ve imanla şer odaklarının haki yeksan edildiğini hatırlatan Milletvekili Aydemir, benzer şer odaklarının ekonomi üzerinden yeni bir oyun tezgahladıklarını belirtti. Aydemir, ‘Bedir şuurundan ayrılmayan Ulu Türk Milleti Aziziye’den Çanakkale’ye, Malazgirt’ten Büyük Taarruz’a ortaya koyduğu destansı duruş ve sahip olduğu ruhuyla her türlü dessaslığı yeniden değil edecek, serhaddi ‘iman doymuş göğsü olan milli irade ebediyen var olacaktır.’ dedi.

MESAJ

Milletvekili Aydemir, ’30 Ağustos Zaferi manasında, ilk olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şüheda ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, mukaddesleri uğrunda nefsini adamaya amade olan, varlığını ‘Allah yolunda öldürülenlere de ölü demeyin. Onlar diridir ama siz anlamazsınız’ hakikatine ram ederek rabiasından taviz vermeyen yüce milletimize saygılarımızı sunuyoruz.’ mesajını verdi. – ERZURUM

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER