SON DAKİKA

Haber Rizem

Antalya ’ya tarihi lokomotif geliyor

Antalya ’ya tarihi lokomotif geliyor
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kepez Belediyesi, Antalyalıları tren vagonundan sonradan lokomotif ile tanıştıracak. Geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ’nın (TCDD) hurdaya ayırdığı Haydarpaşa Tren İstasyonu ’ndaki vagonu Antalya ’ya getirerek, treni olmayan kente bir ilki yaşatan Kepez Belediyesi, hemen de lokomotif getiriyor. Uşak ’tan yola çıkan 20. Yüzyılın birincil buharlı lokomotifi 7 Ağustos Salı günü Antalya ’da olacak. Lokomotif, kütüphaneye dönüştürülen vagon ile birleştirilerek, treni olmayan Antalya ’ya bir ilk daha yaşatılacak.

“GÜN YÜZÜNE ÇIKARDIĞIMIZ OBJE”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezlilere ve Antalyalılara bir ilki daha yaşatmanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek, “Türkiye tarihinin nice hatıralarına tanık olmuş 20. Yüzyılın birincil buğulu lokomotiflerinden biri olan bu tren, hurdalıklardan gün yüzüne çıkardığımız tarihi bir objedir. Uşak ’tan gelen treni Tekstil Park ’ta sergileyeceğiz.” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, daha önce TCDD ’nın hurdaya ayırdığı Haydarpaşa Tren İstasyonu ’ndaki vagonu Antalya ’ya getirmiş ve treni kütüphaneye dönüştürmüştü.

Antalya ’ya tarihi lokomotif geliyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER