Ankaragücü ’nden Başakşehir Maçı Bilgilendirmesi!
- Spor

Ankaragücü ’nden Başakşehir Maçı Bilgilendirmesi!

Başkent temsilcisi, Spor Toto Süper Lig ’in 15. hafta karşılaşmasında misafir edecekleri Medipol Başakşehir müsabakasının Osmanlı Stadı ’nda oynanmayacağını duyurdu.

Sarı lacivertli kulüp göre yapılan yazılı açıklamada, söz konusu müsabakanın yerinin daha önce Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kadar Osmanlı Stadı olarak ilan edildiği belirtilerek, “TFF yetkililerinin Yenikent (Osmanlı) Stadı’nda yaptığı denetimler doğrultusunda, saha zemininin futbol karşılaşması oynamaya kullanışlı olmadığı rapor edilmiştir. TFF, konuyu değerlendirerek Yenikent Stadı’nın saha zemininin kullanışlı olmadığını gerekçe göstermiş ve maçın bildiri edilen tarihte Yenikent Stadı’nda oynanamayacağını tarafımıza bildirmiştir.” denildi.

Medipol Başakşehir karşılaşmasının diğer bir şehirde oynanacağının belirtildiği açıklamada, “Karşılaşmanın oynanacağı şehir halkı ile ilgili açıklamamız sonradan yapılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasındaki Ankaragücü-Beşiktaş müsabakası da Osmanlı Stadı’nın zemininin futbol oynamaya kullanışlı olmaması sebebiyle Kayseri’de oynanmıştı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıda kaydırın.