SON DAKİKA

Haber Rizem

Angı: ‘Devir Artık Demokrasi ve Sandık Devridir’

Angı: ‘Devir Artık Demokrasi ve Sandık Devridir’
Bu haber 11 Eylül 2018 - 17:19 'de eklendi ve 170 views kez görüntülendi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 12 Eylül darbesinin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye’de darbeler tarihinin kapandığını belirterek, artık hiç kimsenin halkın oyuna ve iradesine saygısızlık edemeyeceğini belirtti.

Angı, açıklamada şunları kaydetti: “Demokrasi ve milli iradenin olduğu bir yerde, sorunların çözümü de yine demokratik yol ve milletin seçtiği idareciler ve hukukla çözülür. Bu anlamda 12 Eylül darbesi tarihimizin kara bir lekesidir. AK Parti ile birlikte darbeler bundan böyle geride kaldı. 27 Mayıs ile başlayan darbeler dönemi bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Geçmişte sorgulanmasına zeka müsaade edilemeyen askeri darbeler, 24 Haziran’da bu ahali darbeyi ve darbecileri tasvip etmediğini, bir defa daha göstermiş oldu. AK Parti iktidarıyla birlikte ahali iradesine ipotek koyanların dönemi sona ermiştir. Sanal nefret, tehdit, çete, mafya, sinsi örgütlenmelerle ülkeye ve millete istikamet vermeye çalışanların dönemi ve hesapları aksine dönmüştür. Milletin kendi partisi olan AK Parti ile darbeler ve askeri vesayet dönemleri geride kalmıştır” biçiminde konuştu.

Hasan Angı, son olarak, “Demokrasi sandıkla gelir. Halkın iradesini değil sayarak zor kullanarak, kanlı bir şekilde yönetimlere el yerleştirme devri bundan böyle kapanmıştır. Bunun en büyük mücadelesini de ilk kez Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz vermektedir ve sonuna kadar da verecektir. Darbe yandaşları ve heveslileri bunu asla unutmamalıdırlar. Atama bundan böyle demokrasi ve sandık devridir” ifadelerini kullandı. – KONYA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER