SON DAKİKA

Haber Rizem

Amerikalıların yüzde 40’ı hesaplı zorluk içinde

Amerikalıların yüzde 40’ı hesaplı zorluk içinde
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 0:46 'de eklendi ve 188 views kez görüntülendi.

Washington’da yer alan sosyal ve hesaplı politikalar araştırma kuruluşu Urban Institute kadar yapılan açıklamada, aralık 2017-ocak 2018 döneminde 18-64 yaş aralığında 7 bin 588 kişinin katılımıyla yapılan araştırmanın ABD’deki hanelerin yüzde 97’sini temsil ettiği belirtildi.

Amerikalıların yüzde 40'ı ekonomik zorluk içinde

BİR FAZLA AİLE SAĞLIK HİZMETİ ALAMIYOR

Araştırmaya göre, ABD’de yaşayanların yüzde 39,4’ünün asgari bir alanda ekonomik zorluk çektiği, yüzde 23,7’lik kesimin ise birdenbire pozitif alanda güçlük çektiği bildirildi.

Buna göre, araştırmada, Amerikalıların yüzde 23,3’ünün yiyecek alanında zorluk yaşadığı, yüzde 18’inin ailelerinin sağlık faturalarını ödemekte zorlandığı ve yüzde 17,8’inin ise maliyet sebebiyle sıhhat hizmeti alamadığı ifade edildi.

Amerikalıların yüzde 40'ı ekonomik zorluk içinde

SU VE ELEKTRİKLERİ KESİLİYOR, EVLERİNDEN OLUYORLAR

Araştırmada, ABD’de yaşayanların yüzde 13’ünün su ve elektrik gibi zorunlu hizmetlerin ödeme tarihlerini kaçırdığına, yüzde 4,3’ünün de borç nedeniyle bu tür hizmetlerinin kesildiğine yer verildi.

Araştırma keza, Amerikalıların yüzde 10,2’sinin kira ya da ev kredisi (mortgage) ödeme tarihini geçirdiğini ve yüzde 1,1’inin evlerinden atıldığını ya da taşınmak zorunda kaldığını ortaya koydu.

Amerikalıların yüzde 40'ı ekonomik zorluk içinde

TRUMP: “EKONOMİMİZ HİÇ OLMADIĞI KADAR ENERJIK”

Urban Institute göre yapılan açıklamada, ABD’li siyasetçilerin düşük gelirli insanlara takviye etmeyi amaçlayan federal programlarla ilgili düzenlemeler yapmadan önce çocuklara ve yetişkinlere yönelik programların kısa ve uzun dönem etkilerinin araştırılması gerektiği vurgulandı.

ABD Başkanı Donald Trump ise ödenti indirimi gibi ekonomik alanlarda yaptığı düzenlemelerin Amerikalılara büyük fayda sağladığını öne sürüyor.

Trump, bu ay Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, “Ekonomi hiç olmadığı kadar iyi ve zinde. Şahane bir potansiyel var. Zamanla daha da iyiye gidecek!” yorumunu yapmıştı.

Amerikalıların yüzde 40'ı ekonomik zorluk içinde

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER