SON DAKİKA

Haber Rizem

AK Parti İl Başkanı Angı: ‘Ülkemiz Muasır Medeniyetlerin Üzerine Çıkma Hedefine Fazla Yakın’

AK Parti İl Başkanı Angı: ‘Ülkemiz Muasır Medeniyetlerin Üzerine Çıkma Hedefine Fazla Yakın’
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 11:57 'de eklendi ve 102 views kez görüntülendi.

Hak ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Başkanı Hasan Angı, Türkiye’nin muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefine her zamankinden fazla daha yakın olduğunu söyledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir yorumlama yapan AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Türkiye’nin ve bugünkü Cumhuriyetin temellerinin 30 Ağustos’ta elde edilen büyük zaferle atıldığını belirterek, “Bugün hepimize düşen ödev, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. Attığımız devrimsel nitelikteki adımlar ve 2023 vizyonumuz bunun en açık kanıtlarıdır” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği Büyük Taarruz sayesinde, işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan arındırıldığını ve istiklal mücadelesinin hak ettiği büyük zaferle taçlandığını hatırlatan Angı, “Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermeye devam edecektir. 30 Ağustos Başarı Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini bütün dünyaya göstermiş ve bu anlamda keza dünya tarihinin belleğinden ayrıca de milli belleğimizden katiyen silinmeyecek bir galibiyet olarak bizi bölünmek isteyen, bizi birbirimize yıkmak isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır. Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Başarı Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilk önce olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden tüm istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi. – KONYA

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER